Закоханий у поезію Вільям хотів дати можливість гарним авторам стати визнаними. Він бачив, що є багато талановитих поетів, які соромляться читати свої вірші вголос, і тому хотів святкуванням спонукати їх продемонструвати свої здібності. Без сумніву, Вільям Сіхгарт був романтиком, бо хотів, щоб вірші скромних поетів читали люди в дорозі, на відпочинку, під час навчання, у громадському транспорті… Певно, він був із тих особливих людей, що з трепетом сприймають емоції, а поезія, за висловом одного з найвидатніших американських поетів ХХ століття Роберта Лі Фроста, – це емоція, яка знайшла думку, і думка, яка знайшла слово. Чи (інше його міркування): «Поезія починається захопленням, а закінчується мудрістю».

Поети Уманщини – емоційні, мудрі, пристрасні, провокаційні, ніжні, колючі, віртуозні, грайливі, еротичні, патріотичні, містичні – фантастичні (чи з передозами тестостерону в рядках, чи з пригорщами етичних істин-відкриттів). І ми у цей день, в який рекомендують відносити свої вірші у якесь аматорське видавництво, зібрали наших поетів у рамках  конференції-імітації, а читачам пропонуємо впізнати, хто ж із поетів Уманщини на ній присутній, а особливим знавцям поетичного слова пропонуємо ще й з’ясувати, кому належать цитати з віршів, які ми розмістили на екрані.

Наталя ЗАРУДНЯК

" data-title="День поета (Poet`s Day)">

День поета (Poet`s Day)

21 серпня святкується День поета (Poet`s Day). Заснував свято британський філантроп, підприємець і видавець Вільям Сіхгарт рівно 30 років тому. І відтоді 21 серпня відбувається щорічне нагородження поетів.

Наталя ЗАРУДНЯК

21.08.2024