Актуальні проблеми лінгвістики і лінгводидактики

Попри всі негаразди – війну, обстріли, повітряні тривоги, відповідний психоемоційний стан – навчальний процес на факультеті тривав. І розвивалася студентська наука: здобувачі вищої освіти писали курсові та магістерські кваліфікаційні роботи, виконували ІНДЗ. Результати найкращих досліджень і ввійшли до 3-го випуску електронного збірника наукових праць. Окремі статті власне студентські, написані під керівництвом викладачів кафедри, в інших студент і викладач стали співавторами, і це почесно для кожного.

Про що цьогорічні дописи? Про певні граматичні особливості української мови (наприклад, про структурно-семантичну характеристику окремих розрядів прикметників, дієприкметників, прислівників, дієслів або синтаксичну роль інфінітива, специфіку компаративем чи вставних конструкцій тощо), про окремі групи лексики (суржикізми, сленгізми у мовленні різновікових груп, кольоративи, варваризми у сучасних текстах), фразеологічну та мовну експресивність. Великий розділ складають статті з актуальних проблем лінгводидактики, що стосуються вивчення фонетики, орфоепії, графіки, морфології, стилістики, лінгвістичного аналізу художнього тексту тощо.

Гадаємо, черговий випуск збірника наукових праць зацікавить і здобувачів середньої та вищої освіти, і викладачів та вчителів.

Допис підготували: О. Дуденко, відповідальна за випуск збірника; В. Розгон, завідувач кафедри української мови та методики її навчання.

" data-title="Анонс! Виходить черговий випуск збірника наукових праць «Актуальні проблеми лінгвістики і лінгводидактики»">

Щороку в самий розпал літа з’являється черговий випуск збірника наукових праць «Актуальні проблеми лінгвістики і лінгводидактики», яким опікується кафедра української мови та методики її навчання. Цьогоріч – 22-ий, але вже втретє – електронний. Паперові збірники осідали в університетській книгозбірні або в особистих бібліотечках здобувачів освіти чи їхніх керівників, зате електронний – розміщується на сайті факультету, але доступний кожному користувачеві світової мережі Інтернет. Проте в рази зростає і відповідальність авторів дописів: треба чітко дотримуватися принципів академічної доброчесності, вимог до публікації тощо, адже усі статті проходять антиплагіатну перевірку.

Актуальні проблеми лінгвістики і лінгводидактики

13.07.2023