Поділитися новиною
Дні Польщі в УДПУ
Щороку у травневі дні Україна відзначає День Європи. Польський культурно-освітній центр Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини традиційно долучається до святкувань, організовуючи Дні Польщі в УДПУ. Упродовж тижня, з 16 по 20 травня 2016 року, усі бажаючі мали можливість поринути у польську культуру та історію, скуштувати страви польської кухні та ознайомитися з освітніми проектами. Загалом програма Днів Польщі була цікавою та насиченою.
Перший день був присвячений митцям польсько-українського прикордоння у польському кінематографі, у ході якого відбувся перегляд фільму режисера Кшиштофа Краузе «Мій Нікіфор».
Наступного дня було нагороджено переможців конкурсу презентацій до Дня Конституції Польщі, у якому студентка третього курсу факультету української філології Світлана Волик зайняла почесне третє місце.
Завершення другого дня було романтично-поетичним. Студенти факультету української філології разом з викладачами підготували вечір поезії «Україна очима польських її поетів». На заході прозвучали вірші польських поетів, доля яких так чи інакше пов’язана з Україною. Зокрема, студенти декламували поетичну спадщину Северина Гощинського та Антонія Мальчевського – представників так званої «української школи» польського романтизму, які у свій час закінчили школу при Базиліанському монастирі в місті Умані. Не оминули також і творчість поляків з українською групою крові, серед яких Ярослав Івашкевич, Юліуш Словацький та Адам Міцкевич.
18 травня можна було відвідати ярмарок і скуштувати смаколики традиційної польської кухні. Студенти пригощали відвідувачів такими стравами, як бігос (bigos), маковєц (makowiec), налисники з грибами (naleśniki z grzybami) тощо.
Згодом відбулася інтелектуальна гра «Що ти знаєш про Польщу?», у якій змагалися студентки ІІ і ІІІ курсу факультету української філології спеціалізації «польська мова». Ерудовані, сміливі і кмітливі дівчата продемонстрували присутнім глибокі знання польської мови, культури та історії. У запеклій боротьбі перемогу здобули студентки ІІ курсу. Глядачі теж мали нагоду відкрити для себе нові знання про нашу західну сусідку, взявши участь у вікторині. Всі учасники і глядачі отримали задоволення від гри, яка додала у щоденне життя університету ще одну яскраву барву емоцій і спогадів. На завершення заходу відбулося нагородження переможців конкурсу малюнків, присвяченого 1050-й річниці Хрещення Польщі. Нагородою за перемогу в конкурсі є участь у проекті польсько-українського молодіжного обміну. Відтак, у період з 1 по 12 червня у проекті візьмуть участь студентки факультету української філології Марина Мандриченко, Аліна Калашнюк і Наталія Цибульська.
Наступного дня любителі співу розважалися під караоке по-польськи. У заході взяли участь не тільки студенти, але і викладачі факультету. У фіналі конкурсу студентка 23 групи факультету української філології Вікторія Хоменко переспівала викладача польської мови Пьотра Пизеля і виборола перемогу. Згодом усі присутні виконували польські пісні. На такій приємній веселій ноті завершився четвертий день святкування.
Заключним етапом Днів Польщі стала презентація польських програм, які реалізовуються в рамках угод про співпрацю. У ході презентації присутні мали змогу ознайомитися з умовами участі у програмах академічної мобільності, молодіжного обміну, літніх школах польської мови та інше. Враженнями від перебування у літніх школах Університету ім. Миколая Коперника та Білостоцького державного університету поділилися Катерина Бершацька та Світлана Волик, студентки факультету української філології спеціалізації «польська мова». Анна Корой розповіла про свою участь у програмі польсько-українського молодіжного обміну, який передбачає відвідання міста Гнєзна – першої столиці Польщі, – знайомство з польською історією та родинними традиціями.
Переглядів 343