Уже понад 15 років поспіль кафедра української літератури, українознавства та методик їх навчання та науково-дослідна лабораторія «Етнологія Черкаського краю», які очолює канд. пед. наук, професор Наталія Петрівна Сивачук, радо зустрічає учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів – учасників Регіонального конкурсу з українознавства.

На Конкурсі 2015 року зібралися учні Косенівської, Кочубіївської, Малосевастянівської шкіл Уманського та Христинівського районів і шкіл № 3, № 7, № 14 м. Умань.

Той факт, що учні шкіл у такий нелегкий для України час беруть участь у конкурсі з українознавства, засвідчує їхню небайдужість до національної фольклорно-етнографічної спадщини загалом і до надбань традиційної народної культури та фольклору Черкаського регіону, зокрема.

Зі вступним словом до учасників Конкурсу звернулася кандидат педагогічних наук, професор Наталія Петрівна Сивачук, з порядком роботи та критеріями оцінювання ознайомила учасників кандидат педагогічних наук, доцент Валентина Анатоліївна Гончарук.

Учні презентували результати своєї науково-дослідницької роботи, над якою вони працювали впродовж року під керівництвом учителів української мови та літератури, керівників гуртків українознавчого спрямування.

Виступи учасників оцінювало компетентне журі: завідувач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, керівник науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю», професор Наталія Петрівна Сивачук, а також науково-педагогічні працівники цієї ж кафедри та співробітники лабораторії: Наталія Сергіївна Мамчур, Оксана Олександрівна Циганок, Олександр Михайлович Санівський, Інна Григорівна Терешко, Оксана Юріївна Денисюк, Віта Григорівна Кириченко, Володимир Володимирович Яремчук.

Переможцям Конкурсу було вручено Грамоти науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» та книги відомого фольклориста Миколи Костьовича Дмитренка.

І місце за наукове дослідження «Сучасне побутування народних повір’їв у с. Козаче Христинівського району Черкаської області» здобув учень 9 класу Малосевастянівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради Качан Владислав Станіславович (керівник – учитель української мови та літератури Качан Лариса Федорівна); за наукове дослідження «Вишивка у традиційно-побутовій культурі села Косенівка Уманського району Черкаської області» – учениця 9 класу Косенівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-III ступенів» Уманської районної ради Черкаської області, вихованка Уманського районного центру ДЮТ Бучак Вікторія Андріївна (керівник мовно-літературного гуртка «Цікаве словознавство» Уманського районного центру ДЮТ, учитель української мови та літератури Височанська Іванна Валеріївна); за наукове дослідження «Дозвілля молоді в народних оповіданнях села Косенівка» – учениця 9 класу Косенівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-III ступенів» Уманської районної ради Черкаської області Козін Ольга Василівна (керівник – учитель української мови і літератури Колесник Лариса Василівна); за наукове дослідження «Свято Івана Купала (на матеріалах досліджень в с. Вербувата Христинівського району)» – учень 9 класу Кочубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області Середінський Андрій Анатолійович (керівник – учитель української мови та літератури Булеховець Оксана Григорівна).

ІІ місце за наукове дослідження «Соломкарство на теренах Уманщини» виборов учень 8-А класу Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 – колегіум» Мельник Назарій Юрійович (керівник – учитель української мови та літератури Глобчак Світлана Володимирівна).

ІІІ місце за наукове дослідження «Регіональна специфіка пісень про кохання історичної Уманщини» виборола учениця 11-С класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Романюк Юлія В’ячеславівна (керівник – учитель української мови та літератури Середюк Лариса Вікторівна); за наукове дослідження «Концепт «серце» у світогляді та фольклорі українців» – учениця 11 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 14 Яковець Юлія Миколаївна (керівник – учитель української мови та літератури Позднякова Лариса Василівна).

Вітаємо переможців Конкурсу! Бажаємо подальших наукових звершень у дослідженні фольклорно-етнографічної спадщини Черкаського краю!

" data-title="Досліджуймо фольклорно-етнографічну спадщину Черкаського краю">

Досліджуймо фольклорно-етнографічну спадщину Черкаського краю

14.12.2015