Підручники

«Зустріч зі студентками, які в майбутньому будуть учителями української мови та літератури й англійської мови та журналістами, розпочав з короткого опитування про кількість книг у їхніх домашніх книгозбірнях – для з’ясування їхньої «дружби» з книжкою, для з’ясування глибини і міцності їхніх культурних підмурків, на яких базується їхнє сприйняття світу, уміння аналізувати та давати оцінки як літературним творам, так і фактам, подіям сьогоднішнього життя, у яке так жорстоко й безжально ввійшла війна. Виявилося, вони мають вдома бібліотеки батьків і навіть власні. Відчув, що диспут має вдатися. Запропоновані для огляду «Кобзарі» різних років видання із власної бібліотеки викликали жваве зацікавлення. Побачили видання «Кобзарів» 1977 і 1985 років, порівняли їх із пишно оздобленими виданнями 2012 і 2015 років. Особливе враження вони отримали від ознайомлення з факсимільними виданнями Першої книжки періоду заслання, «Кобзаря» 1840 року, Wirsz-ів, переписаних латиницею 1844 року. Окремо приділили увагу виданому у 2015 році «Кобзарю» для військових, які тоді на сході України боронили нашу землю від «гібридної» війни московитів.

Леонід Козинський

У запропонованій презентації, яка мала численні ілюстрації картин Тараса Шевченка, було підготовлене питання: як людина, що виросла в одних соціальних умовах, утвердилася в інших – високих – колах суспільства, писала мирні картини, змогла написати такі сильні за своїм закликом слова «Борітеся – поборете!», змогла чутливо вловити й передати в поемі «Кавказ» дух непоборності народів Кавказу. Як ця поема стосується України? Та ми теж боремося з поневолювачами зараз, – відповідь мали всі. Згадані студентками інші твори Поета засвідчили його пошанування людських почуттів любові, волелюбних прагнень, пропагування миру та рівності між людьми, розуміння військового обов’язку. І можна сказати, що дискусії стосовно актуальності творчості Тараса Шевченка в умовах війни з московитами, в якій наші славні Збройні Сили України б’ються за наше існування, не відбулося. Усі були одностайні, що творчість Кобзаря, сам його образ надихає наших воїнів, весь наш народ на непримиренну боротьбу, бо всі знають його слова, які звучали з часів Майдану 2014 року. Ці слова – «Борітеся – поборете!» – стали на наш час святими».

Матеріал підготував доцент кафедри прикладної лінгвістики та журналістики Леонід Козинський

" data-title="Диспут до дня народження Тараса Шевченка">

Диспут до дня народження Тараса Шевченка

Вшановуючи  день народження Тараса Григоровича Шевченка, студентки 11-ї та 13-ї груп факультету філології та журналістики взяли участь у проведенні диспуту «Борітеся – поборете!», який мав засвідчити актуальність творчості Тараса Шевченка під час сучасної чергової війни з московською імперією. Творча спадщина велета духу, митця могутньої творчої сили, борця за свободу і людську гідність виявилася близькою для студенток англійської та журналістської груп, які з цікавістю ознайомилися з матеріалами презентації та запропонованими для огляду творами Поета різних років видання, вмотивовано дискутували над питаннями, що підібрав доцент кафедри прикладної лінгвістики та журналістики, кандидат філологічних наук, доктор філософії, Леонід Козинський. Він поділився враженнями від зустрічі.

Підручники

Леонід Козинський