Згодом студенти переносять записані на аудіо- та відео носії матеріали на папір, оформлюють звітну документацію, наукові доповіді  й готуються до завершального етапу – захисту фольклорної практики.

Така діяльність не лише сприяє академічному розвитку, але й формує навички публічних виступів та презентацій, дає можливість молодим дослідникам поділитися своїми відкриттями та отримати цінний зворотній зв’язок від фахівців.\

Фольклорна практика є чудовою можливістю для студентів поглибити свої знання, розвинути дослідницькі навички та зробити свій внесок у збереження культурної спадщини свого регіону. Вона допомагає усвідомити важливість кожного елемента народної творчості та його значення для формування національної ідентичності.

Фольклорна практика також сприяє розвитку міждисциплінарних зв’язків, оскільки залучає здобувачів вищої освіти до спільних досліджень та проєктів. Це створює унікальні можливості для обміну досвідом та знаннями, що значно збагачує освітній процес. У результаті – фольклорна практика сприяє не лише професійному, але й особистісному зростанню молоді, формуючи в них відповідальне ставлення до культурної спадщини та бажання активно сприяти її збереженню для майбутніх поколінь.

Віта КИРИЧЕНКО

" data-title="Фольклорна практика: місток між минулим і майбутнім">

Фольклорна практика: місток між минулим і майбутнім

Фольклорна практика є невід’ємною частиною навчального процесу факультету української філології та журналістики. Щороку здобувачі вищої освіти мають унікальну можливість глибоко зануритися у вивчення фольклору історичної Уманщини, досліджувати багатогранні традиції та культурні звичаї рідного краю.

В умовах військового стану, студенти проходять фольклорну практику за місцем проживання, де беруть інтерв’ю, записують народні пісні, легенди та приказки, а також фіксують обряди, отримують досвід праці в архівах, роботи зі старовинними документами та записами. Як зазначають самі учасники освітнього процесу: «Ми можемо доторкнутися до минулого». Така робота дає змогу відчути глибокий зв’язок з історією та культурою України.

Віта КИРИЧЕНКО

08.08.2024