ВСТУП ДО МОВОЗНАВСТВА

Вважаємо, що гостьові лекції в умовах сучасної освіти та сучасних можливостей – це надзвичайно важливий досвід, яким варто обмінюватися, ділитися, пропагувати його, бо саме така співпраця сприяє налагодженню співробітництва між закладами вищої освіти України та комунікації науковців.

" data-title="ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ З ДИСЦИПЛІНИ «ВСТУП ДО МОВОЗНАВСТВА»">

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ З ДИСЦИПЛІНИ «ВСТУП ДО МОВОЗНАВСТВА»

2 грудня 2021 року доцент кафедри української мови і методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини В. О. Шиманська взяла активну участь як запрошений лектор на гостьову лекцію зі вступу до мовознавства для студентів 1 курсу спеціальностей «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Філологія. Українська мова і літератури», «Середня освіта. Українська мова і література», «Філологія. Прикладна лінгвістика»  Хмельницького національного університету.

Дисципліна «Вступ до мовознавства» належить до обов’язкових у більшості освітніх програм, за якими навчаються студенти-філологи. Відповідно до Стандарту вищої освіти із зазначених спеціальностей, ця дисципліна із-поміж низки компетентностей забезпечує здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел; здатність і готовність удосконалювати й розвивати свій інтелектуальний і загальнокультурний рівень; здатність використовувати в професійній діяльності знання про мову як особливу знакову систему, її природу, функції, рівні, використовувати досягнення сучасної науки в галузі теорії та історії, здатність інтерпретувати й зіставляти мовні явища, використовувати різні методи й методики аналізу текстів тощо.

В. О. Шиманська закцентувала увагу студентів на причинах виникнення й типології окремих штучних мов, принципах їх класифікації. Лектор-гість окреслила історію дослідження таких мов, зосередившись на особливостях першої спроби наукового опису таємної штучної мови давніх монахинь ХІІ століття Lingua Ignota. Доцент Шиманська запропонувала здобувачам освіти інформацію про специфіку та причини створення таких штучних мов, як токі пона та сольресоль, що викликало особливий інтерес у слухачів.

ВСТУП ДО МОВОЗНАВСТВА