Продовження традицій Івана Огієнка у справі вивчення українських діалектів

Першокурсники порівнювали західноподільські говірки зі своїми рідними східноподільськими, ставили цікаві запитання, з’ясували навіть походження окремих  прізвищ, дякували лекторці за інформативну  глибину та  емоційність лекції.

Обов’язок кожного громадянина – пильна увага до рідної говірки

Гостьові лекції як вид співпраці викладачів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка мають особливу цінність не тільки у виконанні освітніх завдань, в обміні досвідом використання новітніх технологій, сучасних прийомів навчання, а й для наукового вивчення подільського говору, на території поширення  якого знаходяться обидва навчальні заклади.

Тетяна Тищенко

" data-title="Гостьова лекція з української діалектології професорки Наталії Коваленко">

Гостьова лекція з української діалектології професорки Наталії Коваленко

Гостьові лекції для здобувачів освіти факультету філології та журналістики, які вивчають «Ономастико-діалектологічні студії» чи «Українську діалектологію», традиційно проводять знані в слов’янському мовознавстві українські діалектологи.

20 березня 2024 року для здобувачів ОП Середня освіта. Українська мова і література. Мова і література (англійська) лекцію «Подільський говір південно-західного наріччя української мови» прочитала доктор філологічних наук, професор кафедри української мови, керівник лабораторії діалектологічних досліджень Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Наталія Дмитрівна Коваленко.

Наталія Коваленко висвітлила особливості подільського говору на різних мовних рівнях,  його фразеологічне багатство, лексичні та фразеологічні вузьколокальні  родзинки, розповіла про цінність діалектних записів для наукових висновків про шляхи розвитку національної мови, презентувала потужний власний науковий доробок, мотивувала наших студентів до самостійних наукових розвідок.

Продовження традицій Івана Огієнка у справі вивчення українських діалектів

Обов’язок кожного громадянина – пильна увага до рідної говірки