Відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» Конкурс проводиться щорічно з метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, пошанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

Від імені декана факультету української філології, доктора педагогічних наук, професора Валентини Олександрівни Коваль із вітальним словом до учасників Конкурсу звернулася заступник декана з наукової роботи, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання Інна Іванівна Коломієць. Згідно з Наказом про проведення Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2019–2020 н. р. та згідно з Положенням про Конкурс Інна Іванівна  ознайомила присутніх із процедурою його проведення для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації. Поінформувала, що підведення підсумків та нагородження переможців І етапу відбудеться 7 листопада 2019 року; ІІ (обласний) етап проходитиме на базі Інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – 29 листопада 2019 р.; ІІІ (фінальний) – відповідно до Листа Міністерства освіти і науки України.

Запрошена до вітального слова доцент кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання, член Національної спілки письменників України Марина Степанівна Павленко зазначила, що перед учасниками Конкурсу постало непросте завдання: сказати про Шевченка власне, небанальне слово, уникнути «штампів» і шаблонів, пов’язаних із його іменем. Навіть порадила «забути» все, що сказано про Поета раніше й уявити, наче бачиш книжку «Кобзар» уперше. Хай це, мовляв, будуть прості слова, але щирі, сказані власним болем і душею.

Із настановами до майбутніх конкурсантів звернулася професор кафедри української мови та методики її навчання, керівник студентів-переможців обласного та всеукраїнського етапів Конкурсу попередніх років Тетяна Миколаївна Тищенко, яка інформувала про особливості творчих конкурсних завдань для студентів гуманітарного напрямку навчання, висловила слова вдячності представникам студентської еліти за активний прояв інтересу до Конкурсу, побажала успіхів та здобуття перемог.

Власними досвідом та враженнями погодився поділитися конкурсант обласного та фінального, всеукраїнського, етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка 2018 року Артем Гончарук, нагороджений дипломами ІІІ та ІІ ступенів.

Доброзичлива атмосфера спілкування, безумовно, заохотила студентів до праці над собою, до самовдосконалення, викликала бажання проявити себе як творчу, неординарну інтелектуальну особистість на теренах змагань та конкуренції серед талановитої молоді.

" data-title="Х  Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка">

31 жовтня 2019 року на факультеті української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулося відкриття І етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

04.11.2019