У рамках семінару було проведено 2 заходи:

1. Від готелю «Лондон» до школи: літературна подорож сторінками детективного оповідання Дмитра Безверхнього «Дружина молочника» (8:00 – 9:20).
      2. Поетичні читання «Умань крізь жіночі й чоловічі окуляри»: Віра Балдинюк, Інна Снігур, Раїса Троянкер, Петро Поліщук… (9:35 – 10:55).

У роботі семінару взяли участь 45 учасників. Окрім викладачів факультету української філології, інтерес до проблематики семінару виявили вчителі закладів загальної середньої освіти, магістранти і студенти.

Робота семінару передбачала такі основні напрями досліджень:

• Формування духовно багатої особистості засобами літературного краєзнавства.
      • Особливості вивчення літератури рідного краю в освітніх закладах.
      • Умань літературна: текст і контекст.
      • Лінгвістичні особливості творчості письменників Уманщини.

У своїх доповідях науковці презентували результати дослідницьких студій, а вчителі-практики поділилися власним досвідом викладання творчості письменників-земляків.

Семінар було проведено в контексті святкування 90 –річчя університету: Дмитро Безверхній, Віра Балдинюк, Інна Снігур, Петро Поліщук – талановиті випускники Уманського державного педагогічного університету.

За підсумками семінару було прийнято резолюцію.

" data-title="ІV Регіональний науково-методичний семінар «Літературне краєзнавство у системі національно-патріотичного виховання студентів та учнів Уманщини»">

24 вересня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на факультеті української філології кафедра української літератури, українознавства та методики їх навчання (завідувач кафедри – кандидат педагогічних наук, професор Н. П. Сивачук) організувала і провела в заочній формі ІV Регіональний науково-методичний семінар «Літературне краєзнавство у системі національно-патріотичного виховання студентів та учнів Уманщини».

У рамках семінару було проведено 2 заходи:

Робота семінару передбачала такі основні напрями досліджень:

• Формування духовно багатої особистості засобами літературного краєзнавства.
      • Особливості вивчення літератури рідного краю в освітніх закладах.
      • Умань літературна: текст і контекст.
      • Лінгвістичні особливості творчості письменників Уманщини.

За підсумками семінару було прийнято резолюцію.