Сілезький університет у Катовіцах ( Uniwersytet Śląski w Katowicach)  –  це один з найбільших державних ВНЗ Польщі та найбільший у регіоні Верхня Сілезія. З часу заснування в 1968 р. і до сьогодні університет зберігає статус важливого освітнього та дослідницького центру. Завдяки професійному дослідницькому колективу та сучасним лабораторіям університет є одним із провідних закладів вищої освіти на регіональному та глобальному наукових ринках. Одним із важливих підрозділів Сілезького університету є Школа польської мови та культури. Цьогоріч у Літній школі польської мови та культури зібралися представники з різних країн світу: США, Канади, Бразилії, Колумбії, Індії, Китаю, Японії, Єгипту, Німеччини, Франції, Чехії, Словенії, Білорусі, Казахстану, Туреччини та України.

Літня школа польської мови та культури – це інтенсивний курс польської мови в міжнародній групі; розвиток навичок говоріння, аудіювання, читання та письма; особливий акцент – на практичному використанні мови : говорити і розуміти; динамічні, різноманітні мотивувальні заняття; насичена програма додаткових заходів за межами школи: екскурсії, подорожі, ігри; можливість познайомитися з людьми з усього світу.

Слухачі Літньої школи  вивчали польську мову і  в ігровій формі: брали участь у  мінітеатрі, турнірі перекладачів, народних читаннях. Додатковим елементом було написання диктанту, переможець якого отримав звання іноземного знавця польської мови та  нагороду – безкоштовну учать у Літній школі наступного року.

Викладачі відвідували заняття своїх польських колег, а потім мали змогу самі проводити заняття з польської мови в багатомовних групах. Тому Літня школа польської мови та культури – це неоціненний досвід для подальшого професійного та особистісного розвитку молодих фахівців.

" data-title="Літня школа польської мови та культури Сілезького університету в Катовіцах">

Літня школа польської мови та культури Сілезького університету в Катовіцах

Кафедра слов’янських мов та зарубіжної літератури факультету української філології готує фахівців з кваліфікацією  «учитель польської мови». Підготовку забезпечують молоді викладачі, які дбають про своє професійне зростання. Так, викладачі кафедри  Лія Лукіна та Сніжана Голоднюк узяли участь у Літній школі польської мови та культури Сілезького університету в Катовіцах за підтримки Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).