Поділитися новиною
МОВА КРІЗЬ ВІКИ
25 січня в Інституті мовознавстві ім. О. О. Потебні відбувся круглий стіл «Мова крізь віки», присвячений 90-річчю з дня народження доктора філологічних наук, професора Віри Юріївни Франчук. Ушанувати пам’ять відомої дослідниці писемних текстів києворуського періоду, співавторки багатьох академічних словників, авторки першої наукової біографії Олександра Опанасовича Потебні зібралися науковці з України (Київ, Умань, Суми, Львів), Австрії, Німеччини, США.
Заявлено було нібито й небагато доповідей – 16. І в кожній із них акцентовано на значному внеску Віри Юріївни в розроблення тієї чи тієї проблеми. Доповіді були настільки цікавими, а обговорення – жвавим, що тримали учасників у напрузі впродовж 6 годин.
Для нас Віра Юріївна – це Людина, яка не тільки мала тут власну наукову школу, це передовсім справжня патріотка Уманської альма-матер, яка постійно поповнювала бібліотеку книгами для студентів новоствореного філологічного факультету, була членом редакційної колегії «Вісника Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Серія: мовознавство» (2004), «Філологічного вісника Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини» (2011–2015) – тих видань, з яких розпочинав свій шлях фаховий журнал «Філологічний часопис».
Як з’ясувалося, В. Ю. Франчук мала багато ідей, про що також повідомляли доповідачі. Резюмуючи, Б. М. Ажнюк, директор Інституту мовознавства, та О. І. Скопненко, заступник директора з наукової роботи, запропонували завершити розпочате Вірою Юріївною, що стане ще одним продовженням її наукового життя. Від себе додам, що в мене зберігаються лекції академіка Південнослов’янської академії наук і мистецтв Петра Лавровського (1827–1886), набрані для задуманої невтомною філологинею енциклопедії-хрестоматії лінгвістичної славістики.
Переглядів 490