Мистецький вернісаж_Стара Умань

Експозиція художніх творів, розташована у двох залах, налічує більше 100 експонатів. У залі на першому поверсі представлено декоративне мистецтво, у залі на другому живописні роботи.

Філологи, відвідувачі мистецького заходу, люб’язно поділилася своїми  враженнями.

Павленко М.С.

Марина Павленко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, член Національної спілки письменників України: «Насамперед вражає простота і геніальність ідеї: отак узяти й зібрати під одним дахом твори викладачів і студентів, різні жанри й техніки. По-друге, зворушує, скільки любові й праці вкладено в кожну експозицію. Адже представлено не тільки твір мистецтва: його вписано в інтер’єр, створено навколо нього особливу ауру. Також захоплює розмаїття тематики: від Великодня до Різдва, від ілюстрацій до натюрмортів, від заморських краєвидів до рідної «Софіївки» (причому – з досить нових і незвичних ракурсів). Кожен може знайти собі щось до смаку. Ну, і, нарешті, загальна концепція й атмосфера, яка і порушує важливі проблеми, і заспокоює та надихає водночас. Одним словом, пишаюся, що моя перша освіта – це саме цей факультет!»

Павленко М., Лопушан Т. Мистецький вернісаж

Тетяна Лопушан, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання: «Кожному з нас доводилося чути сентенцію про красу, яка має врятувати світ. Вона давня і заїжджена, як стара платівка, як вже зовсім не смішний бородатий анекдот. Отак ідеш вулицею і нічого особливо не чекаєш від наповненого буденними клопотами й виттям сирен дня… І раптом опиняєшся серед уявного світу ліній, барв, музики… І справді відчуваєш, що краса таки рятує, нехай не світ, але ось цю швидкоплинну мить твого життя!..

Саме такі почуття викликала у мене виставка – творчий звіт студентів факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та їхніх педагогів-наставників, викладачів кафедри образотворчого мистецтва. Тут все, здається, поєдналося в чудову гармонію: і класичні етюди та роботи в традиційних техніках живопису, і чудові зразки прикладного мистецтва, і новаторські пошуки в царині використання можливостей сучасних інформаційних технологій. А ще загальну атмосферу свята доповнювала чудова музика! Щиро дякую всім, хто доклав зусиль задля організації цього чудового мистецького проєкту!»

Осіпенко Н., Ільницька А.

Наталія Осіпенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України: «Я потрапила на свято мистецтва! При вході у виставкову залу відразу затамувала подих від мелодії «Реве та стогне Дніпр широкий» та вишитого портрета Тараса Шевченка, вразила майстерність виконання в техніці подвійний хрестик. Далі заполонили барви, мотиви, образи, техніки… До глибини душі торкнула робота Олени Крутецької на різдвяну тематику «Христос народився! Славімо його!» У мереживі кольорової витинанки авторка передала сімейні традиції Святвечора: батько, мати, троє діточок за столом, усі одягнені у вишиті сорочки, 12 ритуальних страв, оселя, прикрашена оберегами з соломи (павуки та пташки). Особливої магії додав знімок на телефон, коли камера  підловила відображення вікон у склі картини. Це символічно і справляє надзвичайне враження! Виставка експонується до кінця травня, тож не пропустіть нагоду насолодитися прекрасним!»

Анна Ільницька, студентка 22 групи ОС «Бакалавр» (ОП Середня освіта. Українська мова і література. Мова і література (англійська)) : «Мене переповнюють емоції! Адже це мій перший візит у Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань». Щаслива, що була серед відвідувачів «Мистецького вернісажу» і сповна занурилась у світ краси і творчості. Супровід живої музики створив особливу атмосферу, яка додала магії кожній миті. Роботи вражали індивідуальністю та змістовою глибиною, що надихає до роздумів. Цей захід назавжди залишиться в моїй пам’яті як яскрава мистецька подія студентських років!»

Радіємо творчим успіхам дружнього факультету!  Нехай ніколи не зміліє джерело мистецького натхнення, а мрії ведуть лише до нових вершин під мирним небом!  Чекаємо на нові виставки, презентації, проєкти!

Наталія Осіпенко

" data-title="«Мистецький вернісаж» – феєрія барв і краси">

«Мистецький вернісаж» – феєрія барв і краси

Викладачі та студенти факультету філології та журналістики завітали на виставку творчих здобутків кафедри образотворчого мистецтва УДПУ імені Павла Тичини «Мистецький вернісаж», що презентована у стінах Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань».

Мистецький вернісаж_Стара Умань

Павленко М.С.

Павленко М., Лопушан Т. Мистецький вернісаж

Осіпенко Н., Ільницька А.

Наталія Осіпенко