У зв’язку із запровадженням карантину у всіх типах закладів освіти незалежно від форм власності і сфери управління науковий захід було проведено дистанційно. У роботі семінару взяли участь 57 учасників. Інтерес до проблематики семінару виявили викладачі кафедр факультету української філології, факультету мистецтв, факультету початкової освіти, учителі закладів загальної середньої освіти, магістранти, студенти, працівники культури та майстри народного мистецтва.

До розгляду на семінарі було запропоновано широкий спектр питань, які актуалізують важливість такого явища сучасного науково-культурного простору, як традиційне народне мистецтво України та його педагогічний потенціал:

• народне мистецтво у змісті гуманітарної освіти;
      • вивчення локальних та регіональних традицій українського мистецтва;
      • лінгвофольклорний вимір традиційного мистецтва;
      • семантика орнаментальних мотивів;
      • збереження та популяризація народного рукомесництва;
      • місце та роль народного мистецтва у культурному просторі ХХІ століття.

У своїх доповідях науковці репрезентували результати дослідницьких студій, а вчителі-практики поділилися досвідом вивчення народного мистецтва у змісті вивчення навчальних дисциплін та позакласної роботи.

За підсумками семінару було прийнято резолюцію – популяризувати національні особливості й духовну цінність народного мистецтва, спрямувати наукові розвідки на потреби творчих практик ХХІ століття..

" data-title="Народне мистецтво України: знак, символ, текст-джерело">

Народне мистецтво України: знак, символ, текст-джерело

7 квітня 2020 року кафедра української літератури, українознавства та методики їх навчання, науково-дослідна лабораторія «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» у межах заходів до Днів науки в УДПУ, присвячених Всеукраїнському фестивалю науки (2020 р.), провела Регіональний науково-методичний семінар «Народне мистецтво України: знак, символ, текст-джерело».

• народне мистецтво у змісті гуманітарної освіти;
      • вивчення локальних та регіональних традицій українського мистецтва;
      • лінгвофольклорний вимір традиційного мистецтва;
      • семантика орнаментальних мотивів;
      • збереження та популяризація народного рукомесництва;
      • місце та роль народного мистецтва у культурному просторі ХХІ століття.