Козинський Леонід

Доповідачка А. Хлистік зібрала багато матеріалу, і, за її признанням, прийшлося докласти багато зусиль, аби визначитися з пріоритетністю відбору відповідної для виконання завдання інформації. Учасники гуртка відзначили одну з головних ознак інтерв’ю – обов’язковість безпосереднього контакту, особистої розмови журналіста з ключовою особою. Це означає, що робота журналіста надає можливість спілкуватися з видатними людьми нашого часу. А це пересічній людині не завжди або й ніколи не вдається. Тому члени гуртка погодилися з тим, що така робота додає журналістові почуття радості від усвідомлення своєї особливої і часом виняткової спроможності бути посередником між видатною людиною та суспільством, від радості спілкування. Доповідачка суто теоретичне питання проілюструвала порадами проведення успішного інтерв’ю, чим підкреслила важливість підготовки до нього, і наша аудиторія погодилася з потребою розвитку інтелектуального рівня журналіста.

Козинський Леонід

Ці поради ми будемо розглядати на кожному новому засіданні, пройдемося по історії жанру інтерв’ю, особливостей легкого/важкого практичного виконання та опублікування. З’ясуємо, які вимоги ставлять корифеї української літератури до репортерів-інтерв’юерів, чому цікавляться творчістю українських письменників іноземні видавництва, як редактори сучасної української періодики дають інтерв’ю (тобто журналіст відповідає на питання іншого журналіста), на які теми проводять бесіди королівські особи. А ще пройдемося по особливостях підготовки журналіста до проведення інтерв’ю з політиками, економістами, культурними діячами, науковцями, військовими. І цих тем ще може бути дуже багато, тому всі охочі можуть записатися в наш гурток, щоби самим пірнути в глибини знань про таємниці інтерв’ю в океані журналістики. Ласкаво просимо!

Доцент кафедри прикладної лінгвістики,

зарубіжної літератури та журналістики

Леонід Козинський

" data-title="Науково-дослідна робота вийшла на новий рівень">

Науково-дослідна робота вийшла на новий рівень

У визначений день розпочалася робота гуртка «Інтерв’ю як жанр в історії журналістики». Студенти 13 групи факультету філології та журналістики зустрілися, аби прослухати доповідь Анастасії Хлистік «Інтерв’ю як жанр журналістики». Нам випав час, коли не лунали сигнали тривоги, і доповідач та учасники гуртка змогли спокійно вислухати доповідь, поставити запитання доповідачу та обговорити зміст і характер представленого матеріалу. Усі учасники визнали важливість теоретичних знань про природу інтерв’ю як основного способу збирання інформації на певні теми або про певних людей. І не забули, що в журналістиці це жанр публікації, викладеної у формі запитань та відповідей.

Доцент кафедри прикладної лінгвістики,

зарубіжної літератури та журналістики