Робота семінару здійснюється за такими напрямами: теоретико-методичні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови; теоретико-методичні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури; психологічні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

У роботі семінару активну участь беруть фахівці з питань підготовки до ЗНО Уманського районного та міського відділів освіти Черкаської області, вчителі Умані, Вінниці, Христинівки, Уманського, Монастирищенського та Христинівського районів Черкаської області, Благовіщенського району Кіровоградської області, Таращанського району Київської області, викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, Тульчинського училища культури. Саме завдяки цій співпраці популярність таких семінарів зростає.

11 листопада 2019 року було проведено двадцяте засідання, на якому його учасники обговорили сучасний стан та перспективи зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.

Організатором і модератором заходу стала С. А. Січкар, канд. філол. наук, доц. кафедри практичного мовознавства.

Про новації у вступній кампанії 2020 року розповіла канд. пед. наук, доц., помічник ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини С. В. Цимбал-Слатвінська.

О. Ю. Зелінська, доктор філол. наук, проф. кафедри української мови та методики її навчання запропонувала до обговорення надзвичайно цікаву доповідь на тему: «Гендерна асиметрія у мові та її відображення у словниках».

Т. В. Лопушан, канд. філол. наук, доц. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання презентувала актуальну в сучасному українському літературознавстві проблему: «Постколоніальні наукові студії та постколоніальна критика».

Під час зустрічі були окремо розглянуті складні питання, які можуть бути представлені у тестах з української мови і літератури. Серед них: завдання на знання лексичних, фразеологічних (А. М. Григоренко) та синтаксичних норм сучасної української літературної мови (С. А. Січкар), питання нестандартних методик написання есе (О. М. Похилюк); історії і теорії літературного процесу в Україні (Т. В. Яковенко, Н. І. Зарудняк).

Викладачі факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, Уманського музичного училища та вчителі шкіл представили інноваційні методики та новітні матеріали, які стануть у пригоді під час підготовки учнів до складання зовнішнього незалежного оцінювання. Далі мова йшла про можливості використання новітніх науково-методичних розробок у процесі викладання української мови (Я. М. Євдєєва) та літератури (Ю. Г. Богданович) у коледжі та школі.

Сподіваємося на результативність роботи у підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.

" data-title="Науково-методичний семінар «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури»">

Уже традиційним стало проведення на факультеті української філології Всеукраїнського науково-методичного семінару «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури» спільно з Центром доуніверситетської підготовки та Вінницьким гуманітарно-педагогічним коледжем.