20 березня 2018 року відбувся захід, присвячений національному святу туркменського народу – святу весни та пробудження природи – Новруз-байраму. Його підготували студенти І курсу факультету української філології під керівництвом кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Поліщук Лесі Борисівни.

Леся Борисівна розповіла про весняні обряди туркменського народу, адже у всіх народів весна символізує пробудження нового життя, приносить радість першого тепла; обряди спрямовані на наближення життєдайного тепла, що є запорукою гарного врожаю а з ним – і добробуту в селянській родині. Новруз-байрам до наших днів зберіг свій життєстверджуючий сенс, наповнює людські серця цілющою силою оновлення, пов’язує народи, стверджуючи в усьому світі ідеали добра і братства. Це вічне свято весни, тепла і відродження. А ще – це свято любові. Любові до природи, до людей, до навколишнього світу. Новруз-байрам, що увібрав в себе сформовані за тисячоліття благородні традиції, став міжнародним святом, невід’ємною частиною світової культури, яке закликає народи до мирного співіснування.

Виступи студентів розкрили історію та зміст національного свята, ознайомили зі звичаями, традиціями та обрядами туркменського Новруз-байраму. Крім Туркменістану, святкування Новрузу вважають частиною своєї культури народи Азербайджану, Туреччини, Ірану, Пакистану, Афганістану, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, в деяких регіонах Росії і навіть Індія. День весняного рівнодення 21 березня для народів цих країн знаменує прихід за східним календарем нового астрономічного року. У наш час це світле свято краси і натхненного життя перетворилося на одне з міжнародних свят, яке зближує народи, що демонструють торжество високих принципів гуманізму і працьовитості,  закликають до дружби і доброзичливості у всьому світі.

Новруз-байрам – свято не тільки туркменського народу, це древня традиція, притаманна культурам багатьох народів світу, адже її зміст – це зустріч весни, що символізує оновлення природи, віру у світле і прекрасне продовження життя. Це свято землі, пробудження природи, моральної чистоти, рівності. Сьогодні це прекрасне весняне свято прийшло на туркменську землю як вічний символ оновлення та щастя, єдності і згуртованості нашого народу.

" data-title="Новруз-Байрам – свято весни у Туркменістані">

Новруз-Байрам – свято весни у Туркменістані