Вшановуючи українського педагога-гуманіста, лінгводидакта, Науково-методичний центр «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти» (директор, доктор педагогічних наук, професор Л. І. Мамчур) провів Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Педагогічна спадщина В. Сухомлинського – джерело формування українськомовної особистості».

У науковому заході взяли участь професорсько-викладацький склад і студентство вищих навчальних закладів України (Херсонський державний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Глухівський національний університет імені О. Довженка, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г.Сковороди, Харківський національний автомобільно-дорожнього університету, Мукачівський державний університет, Національний університет «Львівська політехніка». Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли факультети української філології, початкової освіти, дошкільної та спеціальної освіти).

Конференція працювала за такими напрямами:

1. Рідна мова – найвища цінність у формуванні комунікативної компетентності особистості.
      2. Література як засіб формування національної свідомості особистості.

Особистість учителя у світогляді В.О. Сухомлинського.

1. Ідеї національно-патріотичного виховання у спадщині В.О. Сухомлинського.
      2. Провідні концепції гуманної педагогіки В.О. Сухомлинського

Цікавими і захопливими на пленарному засіданні конференції були виступи:

доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Коберника Олександра Миколайовича,

доктора педагогічних наук, професора кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Кочубей Тетяни Дмитрівни,

доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри практичного мовознавства Кучеренко Ірини Анатоліївни,

кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Пархети Любові Петрівни,

старшого викладача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Санівського Олександра Михайловича,

Щербій Альони, студентки факультету початкової освіти,

Кулик Ілони, студентки факультету української філології.

" data-title="Педагогічна спадщина В.Сухомлинського">

Педагогічна спадщина В.Сухомлинського

Конференція працювала за такими напрямами:

2. Література як засіб формування національної свідомості особистості.

Особистість учителя у світогляді В.О. Сухомлинського.

1. Ідеї національно-патріотичного виховання у спадщині В.О. Сухомлинського.
      2. Провідні концепції гуманної педагогіки В.О. Сухомлинського

Цікавими і захопливими на пленарному засіданні конференції були виступи:

Щербій Альони, студентки факультету початкової освіти,

Кулик Ілони, студентки факультету української філології.

30.09.2016