Поділитися новиною
Презентація книги Геннадія Фіміна «Доброволець “Сумрака”»
16 лютого 2018 року з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на факультеті української філології відбулася презентація книги «Доброволець “Сумрака”» за участю автора Фіміна Геннадія Анатолійовича та його друга, правозахисника, адвоката Осмоловського Дениса Юлієвича. Також на заході були присутні гості: голова Уманської організації «Разом» – Титаренко Інна Миколаївна; боєць 30-ї бойової бригади, учасник АТО на передових позиціях Сходу у 2014 – 2015 рр. (Світлодарськ, Авдіївка, Піски) – Кононенко Сергій Іванович; боєць 72-ї бойової бригади, учасник АТО на передових позиціях Сходу у 2015 – 2016 рр. (Старогнатівка Волновахського району, Донецької області) – Кучер Олексій Федорович.
Організатор заходу – заступник декана з виховної роботи факультету української філології Мамчур Наталія Сергіївна.
Під час зустрічі автор книги, Геннадій Фімін, луганчанин, громадський активіст, ветеран АТО, старшина ЗСУ розповів про історію написання книги. Геннадій поділився епізодами з власного життя, а також зачитав вірші, які писав, коли був на фронті.
За словами Геннадія Фіміна, його рукопис «Доброволець “Сумрака”» – це правда про війну, в якій наведені лише факти, немає вигаданих подій та образів. Книга присвячена Героєві України полковникові Ігорю Володимировичу Гордійчуку, що вижив у пеклі Савур-Могили, та Народному Герою України Темурові Даміровичу Юлдашеву, що віддав своє життя за рідну землю.
Адвокат, Денис Осмоловський, у своїй розмові зазначив, що факти і події, описані в книзі, стали підставою для звернення до правоохоронних органів із заявою про скоєння злочинів.
Зворушливі слова звучали від голови Уманської організації «Разом». Інна Титаренко наголосила, що уманські студенти постійно допомагають українським захисникам.
Ветеран АТО Сергій Кононенко вразив усіх присутніх, «зачепив за живе» своїми піснями про війну.
Від імені студентства голова студради факультету української філології Марина Король подякувала воїнам АТО за їхню мужність та відданість Україні.
А студентки Катерина Тицькун (12 група) та Аліна Ягуфарова (33 група) розрадили гостей власною поетичною творчістю!
До глибини душі вразили слова Наталії Кучеренко, студентки 24 групи: «На власні очі бачити смерть побратимів, пережити полон і при цьому не втратити віри в краще – не кожен зможе!»; дівчина присвятила героям-захисникам свої поетичні рядки:
Давай просто триматись разом,
як Атланти, тримати небо.
Ці сніги для нас є авансом,
що із неба летять протепом.
Давай просто нагрієм чаю,
почитаємо щось душевне.
Вчора хлопці пішли до раю,
там стояти із кулеметом.
Давай просто розколем пам’ять,
щоб побачити: до і після.
Наші рани вже не криваві,
там вже кулям немає місця».
Своїми відгуками про зустріч поділилися студенти факультету української філології.
Марія Костюк, студентка 12 групи: «Ми мали чудову можливість почути із перших вуст про все те, що пережили солдати під час війни. Цей захід допоміг особисто мені зрозуміти, як важливо підтримувати тих, хто захищає нас і нашу країну. Усі ми маємо вірити тільки в краще майбутнє, адже з такими захисниками воно гарантовано буде таким, про яке ми мріємо».
Анастасія Баришнікова, студентка 14 групи: «Презентація книги мала нотку напруженості. Погортавши книгу, я не побачила якогось ліризму, поетичності, безмірної кількості епітетів. Книга, як і сам автор, з такою військовою витримкою, чоловічими переживаннями і особистою долею. Від одного погляду автора стає холодно. Особисто я перейнялась подіями з книги. Адже всього якихось 2 години відділяли його від смерті і поділили життя на до і після. Книга висвітлює непричетність Донбасу у війні, а навпаки, справжнє бажання за єдину державу, сподіваюсь, історія Геннадія Фіміна та інших солдатів буде написана не даремно».
Софія Харенко, студентка 32 групи: «Зустріч з Геннадієм Фіміним стала для мене справжнім відкриттям. Під час представлення своєї книги він звернув увагу на те, що це перша книга – доказ злочину. Відверту бесіду також продовжили воїни АТО, особливо мене зворушила пісня Сергія Кононенка «Чорні хмари над Луганськом» . Сподіваюся, що наступного разу ми вже будемо обговорювати нашу перемогу. Чекаю на вихід нової збірки цього талановитого автора».
Валя Журба, студентка 34 групи: «Всю зустріч я захоплювалась долею цією неймовірної людини. Важко уявити, що пережив Геннадій Фімін. Деякі епізоди настільки вражали, що було неможливо втримати сльози. Але попри все, цей чоловік знайшов у собі сили, щоб не просто жити далі, а ще й повідати людям свою історію та історію своїх товаришів. Я відчуваю гордість і впевненість у своїй країні, коли бачу таких відданих і щирих героїв».
Ліля Гарагуля, студентка 23 групи: «Мене зустріч дуже вразила, тому що я почула ті факти, розповіді, які в новинах не повідомляють. Також сподобалось, що гості були відкритими, дозволяли запитувати і те, що лунали дуже зворушливі, щирі пісні. Зустріч залишила багато емоцій та роздумів».
Марія Тинкован, студентка 21 групи: «Неймовірні враження від Геннадія Фіміна як від сильної особистості, хороброго захисника. Цікаві та вражаючі подробиці полону, звільнення. Завдяки незламності духу Геннадія та його друзів з’явилася віра у те, що Україна дійсно має великі шанси на припинення цієї війни».
Ірина Трещула, студентка 21 групи: «Страшно було чути, що відбувається на Сході. Коли Геннадій Фімін розповідав про ті події, то я навіть подумала, що він розповідає не про найкращі роки минулого України, але, на жаль, ці розповіді – це те, що відбувається в нашій країні. Вдячні нашим гостям за відверті розповіді, які ми навряд чи почуємо в новинах, дякуємо за їх щирість та душевність».
Переглядів 331