Поділитися новиною
Регіональний науково-практичний семінар «Від регіонального до національного»
24 травня 2021 р. на базі Східноподільського лінгвокраєзнавчого координаційного центру кафедри української мови та методики її навчання відбувся регіональний семінар «Від регіонального до національного».
Науковий форум приурочений до Дня вшанування пам’яті слов’янських просвітителів, проповідників християнської віри Кирила і Мефодія.
Запровадження кирилиці стало величезним культурним зрушенням в історії слов’янських народів, адже воно сприяло поступовому формуванню у них власних літературних мов, національних літературних традицій, освіти, культури загалом. І української писемності й культури зокрема, оскільки кирилиця є праматір’ю нашої мови, яку правомірно називають у світі однією з найбільш мелодійних та милозвучних.
До вітального слова на відкритті наукового семінару були запрошені декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Валентина Олександрівна Коваль, завідувач кафедри української мови та методики її навчання, кандидат філологічних наук, доцент Валентина Володимирівна Розгон. У своїх промовах вони висловили одностайну думку про успішну та результативну наукову діяльність Центру, вагомість науково-дослідницьких здобутків усього філологічного товариства Університету на теренах україністики та слов’яністики. Побажали учасникам та організаторам семінару плідних дискусій, натхнення та новаторських ідей.
Модератор наукового заходу, очільник Центру – кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Миколаївна Тищенко вкотре підкреслила, що пріоритетним та незмінним напрямом роботи наукового структурного підрозділу факультету української філології є студіювання історичних питань розвитку мови слов’янських народів, діалектологічних та ономастичних розвідок у світлі сучасних лінгвістичних парадигм.
У контексті відзначення Дня слов’янської писемності і культури учасники семінару презентували власні наукові доробки, що знайшли свій вияв у колективній монографії «Людина в мові і тексті» (за загальною редакцією доктора філологічних наук, професора Оксани Юріївни Зелінської).
Широке коло наукових проблем, пов’язаних з описом мовленнєво-мисленнєвої діяльності людини як когнітивного і лінгвокреативного суб’єкта, як активного учасника комунікації, представили доповідачі, науковці кафедри української мови та методики її навчання: Валентина Володимирівна Розгон, Василь Вікторович Денисюк, Олена Володимирівна Дуденко, Оксана Юріївна Зелінська, Ольга Андріївна Молодичук, Тетяна Миколаївна Тищенко, Вікторія Олегівна Шиманська.
Онлайн-зустріч досвідчених філологів, дослідників-початківців, учителів-словесників постала лінгвістичним осередком обговорення активних науково-пошукових інтересів, зародження нових перспектив досліджень, промовистим свідченням особливої уваги до культурних пластів рідного народу, регіональних ономастично-діалектологічних пошуків у світлі проблем науково-освітнього середовища сьогодення.
Сподіваємося, що проведення подібного наукового заходу стане гарною традицією кафедри української мови та методики її навчання в День слов’янської писемності й культури.
Переглядів 601