Тим паче, тут, як і повсюди в Україні, ще досі не звикли, що письменник, якого вивчають у школі, може бути “живим”, ба – навіть розкутим, веселим і нешаблонним. І що такою самою живою, не муміфікованою і не “нафталіновою” може бути й українська книжка.
      “Русалонька із 7-В…” – повість не тільки для дітей, а й для дорослих, – ділилася враженнями своїх колег завуч Запорізької ЗОШ №34, – але всі ми прийшли до висновку, що нарешті в програмі з української літератури з’явився “нормальний” твір”.
      “Діти були дуже здивовані, що письменниця – “нормальна й цікава людина”, –  відгукуються вчителі Запорізького ліцею №105.
      “Пусть она говорит еще”, – просили свою вчительку школярі ЗОШ №4, коли Марина Павленко завершила свій виступ і вже сім раз попрощалася зі слухачами, а вони все ще сиділи.
      Дуже тепло приймали письменницю школярі і вчителі (на чолі з прекрасною Безверхньою Іриною Олексанрівною) Запорізької гімназії №2, які, до того ж, створили неймовірно святкову різдвяну атмосферу в залі, де відбувалося дійство.
      Цікаво і жваво пройшли зустрічі в школах №11, 93 і 95.
      А хлопці-семикласники Класичного ліцею після зустрічі навіть ухитрилися поцілувати авторці руку.
      Звісно, на кожній зустрічі гостя добрим словом згадувала і своє місто Умань та рідний педуніверситет імені Павла Тичини.
      Хочеться вірити, що подібні заходи не тільки залишають приємні враження і руйнують стереотипи й упередження щодо української книжки, але й дадуть хороші плоди для успіху й процвітання України.
      " data-title="“Русалонька із 7-В…” знов у Запоріжжі">

“Русалонька із 7-В…” знов у Запоріжжі

Доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх викладання УДПУ Марину Степанівну Павленко вже вкотре за короткий час запрошено до Запоріжжя.
      Попри те, що це російськомовне місто, запорізькі школярі проявляли живий інтерес як до її “Русалоньки із 7-В…”, так і до української книжки й українського слова взагалі.

Цікаво і жваво пройшли зустрічі в школах №11, 93 і 95.