Поділитися новиною
Святковий захід «Święty Mikołaj przychodzi do nas»
Студенти факультету української філології спеціалізації «Польська мова» за ініціативи викладача кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Лукіної Лії Русланівни провели святковий захід з нагоди Різдвяних Свят, а саме – День Святого Миколая (Mikołajki).
Лукіна Лія Русланівна розповіла про історію та традиції святкування цього свята в Польщі. Миколайки (Mikołajki) – традиційна польська назва свята на честь Святого Миколая. Цей святий став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай також належить до святих як той, хто опікується воїнами, водіями, мандрівниками, допомагає бідним у скруті. Вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців і лучників.
У Польщі ця традиція відома з XVIII століття. Особливо передноворічного свята чекають діти, адже в цей день на них, у свою чергу, чекають подарунки. Святкують Миколайки двічі: 6 грудня та з 24 на 25 грудня, отож дітям пощастило.
Народився Миколай приблизно у 270 році в Патарі на території сучасної Туреччини в багатій родині. З самої своєї молодості був людиною доброю, набожною і, маючи кошти, із задоволенням допомагав незаможним і нужденним.
Якось, ще не будучи єпископом, він дізнався, що у одного зубожілого чоловіка є три доньки на виданні. Але заміж їх ніхто не візьме, адже посагу у них немає. У відчаї батько надумав відправити дівчат заробляти своєю красою. Дізнавшись про це, Миколай вирішив допомогти сестрам уникнути ганьби та гріха і здійснив свій задум: він потайки підкрався до будинку, де жили дівчата, і закинув у вікно калитку з золотом, що і вберегло їх від злиднів та скрути. Крім того, коли померли батьки Миколи, він розпорядився спадщиною, як підказувала йому його душа, звернена до Бога. Він роздав усе належне йому за законом майно на користь знедолених і голодних.
Вважається, що саме з цього і пішло повір’я, що Святий Миколай приносить усім подарунки. Правда «всім» він приносить їх останнім часом. Ще не так давно дітям потрібно було добряче попрацювати, щоб заслужити подарунки. Адже на прихильність святого могли розраховувати тільки ті, хто весь рік старанно вчився і слухався батьків. Тепер уже складно уявити собі Святого Миколая без подарунків. Святий Миколай залишає подарунки під подушкою або у великій шкарпетці, що висить біля каміна.
Студенти теж підготували цікаві розповіді та історії про святкування Миколайок, щоб максимально поринути всім в атмосферу новорічних свят.
Кожен порадував своїх одногрупників солодкими подарунками і приємними новорічними гостинцями, побажав один одному в новому році професійного зростання, самореалізації, добробуту, сил, наснаги і творчого натхнення і реалізації найзаповітніших мрій. Наприкінці свята на всіх чекали різдвяні польські смаколики.
Сподіваємося, що захід не залишив байдужим жодного з присутніх і подарував усім справжнє відчуття свята.
Бажаємо всім щедрого Миколая та веселих свят!!!
Переглядів 379