День Незалежності Польщі – одне з найголовніших національних свят, яке відзначається щороку 11 листопада. Цього року країна відзначає 100-річчя з моменту відновлення незалежності у 1918 р. Цей день було визнано державним святом тільки з квітня 1937 року. До початку ІІ світової війни його відзначали тільки два рази: в 1937 та 1939 рр. Після війни воно повернулося до календаря офіційних державних свят. Головні заходи за участю найвищих представників державної влади відбуваються на площі Юзефа Пілсудського у Варшаві.

На факультеті української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини День Незалежності Польщі вже традиційне вшанування національного свята сусідньої держави – Республіки Польща.

Студенти факультету української філології разом з викладачами кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури підготували урочистий святковий концерт, присвячений цьому визначному дню в історії польської держави.

Патріотичні вірші відомих польських поетів мовою оригіналу продекламували студенти Владислав Шукайло, Лілія Пивовар та Вікторія Дзярик.

Познайомитись із польською культурою та зануритись у святкову атмосферу допомогли студенти 11 групи факультету української філології. Ними було виконали запальну розважальну пісню «Ja uwielbiam ja», яку співали абсолютно всі присутні в залі. Це об’єднало всіх присутніх та  підтримувало гарний настрій упродовж  урочистого заходу.

Вразив акторським талантом (мімікою, мовою, жестами, емоціями) студент факультету фізичного виховання, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних декламаторських конкурсів – Максим Турчинський, який продекламував байку польського гумориста Януша Ніжинського «Lew z bykiem» (художній керівник – Алексеєва Наталія Вікторівна).

Окрасою свята стали романтичні пісні про кохання у виконанні студентів факультету мистецтв Марії Павлишиної «Dziękuję za nocy», Влади Шевченко та Андрія Кликіча «Dumka na dwa serca»; комедійно-розважальна сценка у виконанні студентів факультету української філології Софії Терлецької та Владислава Шукайла «Kosmetyczny prezent».

Динамічно і цікаво «розігріли» пізнавальною вікториною «Wiedza o Polsce» Гончарук Артем і Кирилено Анастасія. Усі присутні мали змогу продемонструвати свої знання з історії Польщі, польської мови, літератури та культури. Правильні відповіді винагороджувалися солодкими призами. Крім цього, гості переглянути презентацію про визначні історичні події на шляху до незалежності Польщі.

Чудовим завершенням заходу став запальний та енергійний український народний танець у виконанні аматорського ансамблю народного танцю «Яворина», (художній керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Куценко Сергій Володимирович).

Це святкове дійство є ще одним яскравим прикладом дружніх відносин між двома державами-сусідами – Польщею та Україною. Воно об’єднало творчих, талановитих студентів, які цікавляться історією, звичаями і традиціями сусідньої країни.

" data-title="Святковий захід з нагоди 100-річчя незалежності Польщі">

Святковий захід з нагоди 100-річчя незалежності Польщі