Завдяки плідній співпраці з головою Підвисоцької територіальної громади Голованівського району Кіровоградської області Віктором Олександровичем Лозінським кафедра української літератури, українознавства та методик їх навчання отримала можливість реалізувати амбітний проєкт, спрямований на збереження та популяризацію культурної спадщини сіл громади (у складі громади 17 сіл: Борщова, Вербівка, Володимирівка, Зрубанці, Копенькувате, Мартинівка, Небелівка, Нерубайка, Орлове, Підвисоке, Покотилове, Розсохуватець, Станіславівка, Тарасівка, Тернівка, Шевченка, Ятрань).

Укладений на період 2023-2025 років договір став міцною основою для проведення комплексного дослідження історії, фольклору, етнографії та мистецтва цього мальовничого куточка Кіровоградщини.

Результати дослідження стануть основою для створення ґрунтовного історико-культурологічного довідника про Підвисоцьку громаду. Ця публікація не лише задовольнить інтерес науковців та краєзнавців, а й стане цінним джерелом інформації для місцевих жителів та туристів. У подальших планах – проведення наукових конференцій, виставок та інших заходів, спрямованих на популяризацію результатів дослідження та збереження культурної спадщини сіл.

Оксана ЦИГАНОК

" data-title="Участь наших викладачів у науковому дослідженні «Підвисоцька територіальна громада: історико-культурологічний довідник»">

Науково-педагогічні працівники кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання (Н. П. Сивачук, О. Ю. Денисюк, О. О. Циганок, О. М. Санівський) нині надають послуги з наукових досліджень за темою: «Підвисоцька територіальна громада: історико-культурологічний довідник». Дослідження охоплюють широкий спектр тем: від історичних подій сіл до сучасного мистецтва. Особлива увага приділяється багатому фольклору та творчості місцевих митців, родинно-обрядовій творчості, рукомесництву, дитячому фольклору, релігійному, освітньому, культурному життю сіл громади.

Оксана ЦИГАНОК

13.08.2024