Могила Надії Суровцової-Óлицької

Творчість Надії Суровцової гідно пошанована в нашому університеті. На базі факультету філології та журналістики, який у минулому мав різні назви, проводилися конференції (1996), відбувалися захисти наукових робіт. Художній образ Надії Суровцової-дитини творчо змалювала М. Павленко в оповіданні «Найнадійніша» (Надія Суровцова), яке увійшло до жанрово новаторського роману «Райдуга в решеті. Про дитинство Павла Тичини, Надії Суровцової, Василя Стуса, Ірини Жиленко: роман у повістинах». Л. Якименко у співавторстві з І. Кривошеєю видали наукову працю «Надія Суровцова (1896 – 1985): у пошуках втраченого часу». В рік 120-річчя з дня народження Надії Суровцової (2016 р.) студенти факультету провели ряд заходів, по завершенню яких відвідали меморіальний музей (квартиру) громадської діячки і письменниці (https://ff.udpu.edu.ua/mene-zvut-trydtsyat-sim/).

Життя і творчість Надії Суровцової надихає кожну людину бути сильною і не здаватися в будь-якій ситуації, залишає світлу пам’ять про її подвижницьку роботу над зближенням України та Європи.

Доцент кафедри прикладної лінгвістики та журналістики

Леонід Козинський

" data-title="Ушанування Надії Суровцової в День Європи">

Ушанування Надії Суровцової в День Європи

У День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та День Європи представник факультету філології та журналістики доцент Л. Козинський у складі невеликої делегації шанувальників творчості Надії Суровцової-Óлицької навідалися до її могили, аби згадати її велику подвижницьку працю з метою євроінтеграції України у 20-х роках ХХ ст. Утвердившись разом з мільйонами українців на позиціях відокремлення України від Московії й будування Української незалежної держави, Надія присвятила своє життя ширенню європейських цінностей, переконаність у їх незнищенності давала їй сили витримати знущання московської тоталітарної системи.

Могила Надії Суровцової-Óлицької

Доцент кафедри прикладної лінгвістики та журналістики