Шлях кобзарів – це шлях народу.

Михайло Стельмах

На факультеті української філології відбулася творча зустріч із кобзарем, учасником гурту «Хорея Козацька» Ярославом Криськом, зініційована завідувачем кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання, професором Сивачук Н. П.

Носіями історичної пам’яті українського народу здавна були кобзарі. Під час зустрічі усі присутні в аудиторії з уст кобзаря почули цікаві відповіді на питання: Що ж таке справжнє кобзарство та як його бачить свідоме українське суспільство? Хто такі «сліпі» і «зрячі» кобзарі? Які особливості виготовлення музичних інструментів? Чому зросла увага до вивчення мистецтва кобзарів та їхньої ролі в українському соціумі?

Ярослав Крисько продовжувач традицій «зрячих» бандуристів, тому перейняв від них «старосвітськість», яку продемонстрував під час виконання  дум, псальмів,  кантів, балад.

Доброзичлива атмосфера зустрічі, високомистецький і глибоко духовний репертуар, звучання бандури спонукали студентську молодь до переоцінки власної системи цінностей, а можливо, і до самовдосконалення. Окрім того, зустріч із кобзарем у період Великоднього посту стала для всіх присутніх без винятку своєрідним духовним і моральним очищенням.

" data-title="Вони – співці, що вийшли із народу…">

Вони – співці, що вийшли із народу…

Шлях кобзарів – це шлях народу.

Михайло Стельмах