28 березня 2017 року відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Формування мовної особистості в контексті багатоступеневої національної освіти». Ініціатором наукового заходу виступив науково-методичний центр «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти» (директор ‒ доктор педагогічних наук, професор Мамчур Лідія Іванівна).

До участі у Всеукраїнському науково-методично семінарі долучилося близько 200 учасників: доктори наук, кандидати наук, аспіранти і магістранти вищих навчальних закладів (Інститут педагогіки НАПН України, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Херсонський державний університет, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, Київський університет імені Бориса Грінченка, Хмельницький національний університет, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Миколаївський міжнародний університет розвитку людини «Україна», Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка), учителі-словесники, вчителі початкових класів, вихователі (м. Умань, Уманський район, Тальнівський район, Жашківський район Черкаської області, Херсонська область, Вінницька область).

У процесі роботи семінару було обговорено низку актуальних питань методики навчання української мови. Напрями наукового заходу визначили ключові вектори діяльності учасників семінару: формування і розвиток комунікативної компетентності дошкільника, учня початкової, основної й старшої школи, студента; методичний інструментарій сучасного педагога: форми, методи, прийоми, засоби; ефективні технології в системі неперервної мовної освіти; інноваційні підходи до навчання української мови; сучасний підручник з української мови ‒ джерело формування мовної особистості.

Із вітальним словом до учасників науково-методичного семінару звернулася декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Коваль Валентина Олександрівна. На пленарному засіданні виголосили доповіді доктор педагогічних наук, професор Мамчур Лідія Іванівна,

кандидат педагогічних наук, доцент Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, модератор робочої групи Міністерства освіти і науки України з оновлення навчальних програм з української мови Романенко Юлія Олександрівна, доктор педагогічних наук, доцент Кучеренко Ірина Анатоліївна,

кандидат філологічних наук, доцент Денисюк Василь Вікторович,

учитель української мови та літератури, Заслужений учитель України Нерубайська Любов Андріївна, учитель початкових класів, лауреат премії О. Захаренка Штангей Вікторія Вікторівна, вчитель-логопед Чумак-Березова Валентина Василівна, вихователь Ганзюк Вікторія Володимирівна.

Родзинкою свята стали відеодоповіді відомих українських лінгводидактів ‒ Шуляра Василя Івановича, доктора педагогічних наук, професора, директора Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Заслуженого учителя України; Семеног Олени Миколаївни, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри української мови Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.

Під час роботи секцій відбувалося конструктивне обговорення актуальних питань лінгводидактики в аспекті модернізації мовної освіти в Україні, оновлення програм з української мови для учнів 5‒9 класів, використання новітніх підручників з рідної мови. Захід відзначився плідною працею, котра об’єднала науковців, викладачів, вчителів-практиків.

" data-title="Всеукраїнський науково-методичний семінар">

Всеукраїнський науково-методичний семінар