Так, упродовж 2017–2020 рр. на високому науковому та організаційному рівнях відбувся ІІ тур Конкурсу-захисту наукових праць здобувачів вищої освіти.

Потужний науково-педагогічний потенціал, сучасна матеріально-технічна база, новітні комп’ютерні технології, набутий досвід у проведенні подібних заходів усеукраїнського масштабу в університеті забезпечили успішне проведення підсумкового етапу Конкурсу наукових робіт. Адже вперше факультет виборов право проведення заходу такого рівня у 2005 році.

Щорічно на Конкурс надходило понад 100 робіт здобувачів вищої освіти. Широка географія заявлених наукових робіт (більше 50 регіонів) від Львова, Хмельницького, Дрогобича до Києва, Запоріжжя, Сум, Херсона, Миколаєва, Дніпра та ін. засвідчує активний інтерес студентської аудиторії до вивчення та пошанування рідного слова, художньо-літературної спадщини, методичного пошуку інноватора-дослідника. Традиційно у списку запрошених – конкурсанти із близько 30 закладів вищої освіти. Автори найкращих робіт оприлюднювали результати досліджень на підсумковій науково-практичній конференції, їхні здобутки публікувалися у щорічному збірнику студентських наукових праць «Актуальні проблеми лінгвістики та лінгводидактики».

Учасники Конкурсу, як майбутні філологи, вчителі-словесники, так і студенти непрофільних закладів вищої освіти, задекларували утвердження державного статусу української мови, популяризацію та піднесення її престижу серед молодого покоління.

Хай живе філологія! Хай розквітає новітня філологічна думка! Хай поповнюються ряди молодими вдумливими, гарними пошуковцями!

Віват, ФІЛОЛОГІЄ!!!

" data-title="Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з української мови, літератури (методик їх викладання)">

На базі факультету української філології (нині факультет філології та журналістики) Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини стало гідною традицією проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури та методик їх викладання.

Віват, ФІЛОЛОГІЄ!!!

11.07.2022