21 листопада 2017 року з нагоди відзначення 323-ої річниці від дня народження Вольтера кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Анікіною Інессою Валеріївною було проведено виховний захід на тему «ВОЛЬТЕР  –  видатний  поет,  філософ-просвітник, прозаїк,  історик, публіцист Франції ХVІІІ ст.».

Викладач познайомила студентів ІІ курсу факультету української філології з одним із найвидатніших французьких філософів-просвітників XVIII століття: поетом, прозаїком, сатириком, трагіком, істориком, публіцистом, що відомий своєю дотепністю, а також пропагандою свободи віросповідання, свободи слова і поділу церкви і держави. Марі Франсуа Аруе (справжнє ім’я ) був різнобічним письменником, створював праці майже в кожній літературній формі: п’єси, вірші, романи, есе, історичні й наукові роботи. Він написав понад 20000 листів і більше 2000 книг і брошур.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Анікіна І. В. проводить виховний захід.

На занятті Інессою Валеріївною було продемонстровано відеофільм «Візит у Францію «шляхами  слави і ганьби славетного філософа, поета,       прозаїка Вольтера». Студентами було здійснено віртуальну подорож до величної Франції, що є батьківщиною велетня класичної  французької     літератури – славетного Вольтера. Вони ознайомилися із її розкішними краєвидами, з історією минулого цієї країни, Парижем – батьківщиною Гордості і Величі Вольтера; відвідали арт-музей Вольтера в місті Ферні (Франція), потім повернулися у Париж, відвідали дім Вольтера, де він і помер.  Дізналися також багато цікавих фактів з життя і творчості французького мислителя: трагедія «Едіп» принесла йому величезну славу, про нього заговорили, як про найбільш обдарованого послідовника видатних французьких трагіків Корнеля й Расіна, першого драматурга Франції. За «Генріаду» Вольтер  удостоївся  слави  першого епіка Франції: її порівнювали з «Енеїдою», а Вольтера – з Вергілієм. Марі Франсуа Аруе мав величезну бібліотеку (нараховує 6 тисяч 814 томів і є національним  надбанням).

Відеофільм «Візит у Францію «шляхами  слави і ганьби славетного філософа, поета, прозаїка Вольтера» демонструє Анікіна І. В.

Упродовж заняття викладачем широко використовувались інтерактивні методи навчання: студенти з зацікавленістю відповідали на поставлені запитання, науково й ґрунтовно викладали свої думки; осмислили  неординарність думок письменника, усвідомили незвичайність його особистості.

Студент 24 групи факультету української філології Гембарук Олександр ознайомив з літературною спадщиною французького філософа, поета, прозаїка   Вольтера

За підсумок заняття було взято вислів: Як просвітник, Вольтер мріяв зробити цей прекрасний світ ще кращим: він прагнув розвіяти темряву незнання і невігластва, вірив у природжену розумність людини, відстоював ідею рівності від народження всіх без винятку людей». Виховний захід проведено на високому науково-методичному рівні та організаційному рівні.

Учасники заходу «ВОЛЬТЕР  –  видатний  поет,  філософ-просвітник, прозаїк,  історик, публіцист  Франції  ХVІІІ ст.»
      " data-title="Виховний захід з нагоди відзначення 323-ої річниці від дня народження Вольтера">

Виховний захід з нагоди відзначення 323-ої річниці від дня народження Вольтера