Здавна українці  з трепетом ставилися до відходу зимових холодів і настання тепла. Саме тому співробітники науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» (керівник – кандидат педагогічних наук, професор Наталія Сивачук) підготували та інсценізували зі студентами І курсу факультету української філології фольклорний обряд «Закликання весни».

Молодь поринула у цікавий світ українських традицій, присвячених приходу весни. Ведучі, Жирохова Юля та Крайнова Дар’я, звістували щасливу новину, щебетали по-пташиному:

«Великодні весни,

Теплий подих гаю!

Вже Христос Воскреснув!

Воскресайся, мій краю!

Суму ще багато,

Ще багато льоду.

Великоднє свято,

Воскресай, народе!»

І тут же студенти водили весняні хороводи, «заплітали Шума», заводили «Кривого танцю»,  дівчата фольклорного колективу «Лелія» співали пісні, гаївки.

Наприкінці свята декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Коваль Валентина Олександрівна

подякувала організаторам та учасникам за прекрасне українознавче дійство, сповнене оптимізму і надії.

" data-title="Як студенти-філологи весну закликали">

Як студенти-філологи весну закликали

«Великодні весни,