Територія творчості і креативу нашого факультету опирається на давню уманську культурну традицію. Адже він розміщується у корпусі №2 за адресою вул. Садова, 28. Історія вулиці надзвичайна. По-перше, за задумом будівничих всесвітньовідомої «Софіївки» прогулянка нею плавно перетікає на центральну алею парку. По-друге, покоління уманців старанно плекали і примножували літературну історію міста, котра незмінно приводила всіх на Садову. В головному корпусі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за адресою Садова, 2 в тодішньому залі театру «Комуна», а нині – залі засідань університету, відбулися перші вистави очолюваного Лесем Курбасом театру Кийдрамте та зібрання театрального гуртка, старостою якого був поет і вчений Микола Бажан. На перехресті вулиць Садової і Шевченка і нині є будинок у якому збирався літературно-художній гурток організований уманським громадським діячем, лікарем Ю. Крамаренком, двоюрідним братом відомого літературознавця Сергія Єфремова, та українським бібліографом, етнографом і літературознавцем Михайлом Комаровим, котрий з 1883 по 1887 рік мешкав в Умані та став укладачем збірника поезій різних авторів «Вінок Т. Шевченкові із віршів українських, галицьких, російських, білоруських і польських поетів». До речі, ім’ям Шевченка сусідню вулицю було названо ще за імперських часів завдяки наполегливим зусиллям гуртківців. Поряд на невеличкій вуличці поряд із Садовою причаївся будиночок-музей громадської діячки і літературознавки Надії Суровцової. Історія факультету філології та журналістики також багата на літературні зустрічі, конкурси, конференції за участі сучасних поетів та літературознавців. Якщо ви бажаєте спробувати себе на літературній ниві – на факультеті діє літературне об’єднання імені Миколи Бажана, яке очолює відома сучасна письменниця Марина Павленко. Багато його учасників обрали для себе поетичну стезю. Не менш цікаві відкриття дозволить зробити вам участь у фольклорних та етнографічних експедиціях Студентського наукового фольклорного товариства імені Хрисанфа Ящуржинського, яке очолює завкафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання професор Наталія Сивачук. А, можливо, вам захочеться навчитися декламувати? Що ж, і тут вам зарадить участь у роботі гуртка виразного читання під керівництвом професорки Наталії Сивачук. Тож запрошуємо всіх, хто сьогодні шукає свій шлях професійного і особистісного зростання, обрати наш факультет філології та журналістики!

Тетяна Лопушан

" data-title="Запрошуємо абітурієнтів до світу науки і творчості">

Запрошуємо абітурієнтів до світу науки і творчості

Гарячим сонцем заливає липень вулиці, сквери і площі українських міст і сіл, але для абітурієнтів ця пора чи не найспекотніша! Віддзвеніли останні шкільні дзвінки, позаду залишилися випробування на знання та кмітливість під час складання національного мультипредметного тесту, але попереду чи не найскладніше: зробити правильний вибір серед моря освітніх пропозицій закладів вищої освіти! Якщо ви маєте нахил до оволодіння мовами, прагнете розвинути свій літературний талант, навчитися професійно декламувати, збирати фольклорні перлини народної одвічної мудрості, а потім всім цим ділитися зі школярами, – щиро запрошуємо вас приєднатися до дружної родини факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Тетяна Лопушан