У межах роботи кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання відбулася зустріч викладачів і студентів з доктором філологічних наук, професором, завідувачем відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнології АН України імені М. Т. Рильського Миколою Дмитренком.

Відомий український учений прочитав лекцію для викладачів, студентів, магістрантів, зосередивши увагу на актуальних проблемах фольклористики. Дослідник здійснив критико-аналітичний огляд основоположних термінів, понять, категорій («фольклор», «специфіка фольклору», «категорія жанру», «постфольклор»), висвітлив ряд аспектів проблеми «фольклор і ментальність». Обґрунтував концепцію «безсмертя фольклору через творчість кожної людини». Фольклорист наголосив, що фольклор як своєрідна форма суспільної свідомості не зникає: це не тільки традиційна спадщина минулих років чи десятиліть, а й творчість сучасників (скажімо, майданний фольклор, фольклор певних професійних середовищ, соціальних груп, повсякденних мовленнєвих ситуацій).

У ході зустрічі Микола Дмитренко презентував наукові праці, зокрема,  монографії «Українська фольклористика: проблеми методології», «Дослідники українського фольклору: невідоме та маловідоме», «Український фольклор: методологія дослідження, динаміка функціонування» тощо.

Микола Дмитренко як засновник і головний редактор часопису «Народознавство» представив нові номери журналу, акцентував увагу на проблемах дослідження регіонального та локального фольклору. Наголосив про необхідність взаємозв’язку академічного наукового дискурсу з навчально-освітньою практикою.

На завершення Микола Дмитренко декламував свої вірші з  поетичної збірки «Іноді…».

Зустріч із ученим спонукала студентську молодь, майбутніх учителів-філологів до роздумів над власною місією у збереженні і примноженні фольклору рідного народу.

" data-title="Зустріч з ученим-фольклористом, етнографом, письменником, видавцем Миколою Дмитренком">

26.04.2015