день рідної мови

26 жовтня 1999 на Генеральної конференції ЮНЕСКО було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Для цього було засноване міжнародне свято, що відзначається 21 лютого. Датою свята обрали день протестів у Бангладеші 1952 р., коли влада жорстоко придушила акцію проти заборони бенгальської мови в країні. З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають в Україні.

Сьогодні – чудова можливість ще раз згадати про важливість збереження одного з атрибутів державності України. Тому нехай кожен із нас плекає одну з найбільш милозвучних мов світу у своїх серцях і повсякденному мовленні, аби нею володіли не лише наші нащадки, а щоб її прагнули вивчати й поширювати люди, для яких українська є іноземною.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Пам’ятайте: від того, якою мовою ми говоримо сьогодні, залежить те, якою мовою говоритиме наша країна завтра. Філологічна родина вітає з Міжнародним днем рідної мови! Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

Кафедра української мови та методики її навчання

" data-title="21 лютого – Міжнародний день рідної мови">

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Сьогодні відзначається Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови, її визначальну вагомість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави. Мовне питання й досі є дуже актуальним в Україні та викликає безліч суперечок.

день рідної мови

Кафедра української мови та методики її навчання