Дякую, ваше повідомлення відправлено!

Виникла помилка. Спробуйте ще раз!

Зв`язок з адміністратором


    Скринька довіри


      Факультет філології та журналістики

      Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

      Друк Друк
      Поділитися новиною
      ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук у секції «Фольклористика»

      19-20 лютого відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук у секції «Фольклористика».  Результати своїх наукових досліджень демонстрували 10 учнів 8-11 класів різних освітніх закладів Черкаської області.

      Фольклористика

      Оцінювало виступи учасників журі у складі Наталії Миколаївни Ярмоленко (голови, доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури і компаративістики навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького), Валентини Анатоліївни Гончарук (кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини), Любові Миколаївни Дяченко-Лисенко (кандидата філологічних наук, доцента кафедри соціально-гуманітарних та природничих наук Приватного вищого навчального закладу «Університет сучасних знань», члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України, м. Київ). Модерувала конкурс-захист у секції Майя Вадимівна Мураненко (м. Черкаси). Вона створила на класрумі чудовий майданчик для безпосереднього спілкування організаторів, конкурсантів та членів журі.

      Наталія Миколаївна Ярмоленко

      Онлайн-захист проходив у два тури: демонстрація постеру та наукова конференція за результатами досліджень.

      наукова конференція

      наукова конференція

      Конкурсантами на цьогорічному захисті порушувалися чимало актуальних наукових проблем (на матеріалах польових досліджень Черкаського регіону), як-от: фольклор як складник національної пам’яті народу; традиційні уявлення, вірування і повір’я про житло;  автентичність та динаміка народної пісні; скриня у побуті та фольклорі; копання криниць у традиції та фольклорі; традиції весільного хліботворення та українського вінкоплетення; народні анекдоти; передвесільна обрядовість і календарно-обрядова пісенність.

      смiшко

      Камянщина

      Виступи учасників засвідчили високий науковий рівень робіт, основу яких склали висновки, зроблені за результатами фольклорних експедицій, опитування респондентів «наживо» й анкетування.

      конференцiя сторчова

      Учасники конкурсу-захисту переконали всіх присутніх, що фольклорні колективи, народні гурти, ансамблі відроджують традиційні обряди, відтворюють автентичні пісні в наш час.

      тищенко

      Під час конференції члени журі були вражені і кількістю зібраних окремими учасниками під керівництвом учителів пісень,  і зробленими нотними записами до них, що ввійшли вже у видані фольклорні збірки.

      сторчова

      Переможні місця у конкурсі-захисті здобули:

      1 місце

      Валерія Віталіївна Свиридюк – учениця 9 класу, вихованка Уманського міського центру позашкільної освіти «Територія творчості» (науковий керівник – Оксана Борисівна Попова, керівник гуртка «Театр мініатюр»). Тема: «Українська скриня в традиційному побуті й обрядовому фольклорі Уманщини»;

       

      2 місце

      Лілія Анатоліївна Тищенко – учениця 10 класу Косенівського ліцею Дмитрушківської сільської ради Уманського району (науковий керівник –Лариса Василівна Колесник, учитель української мови та літератури). Тема: «Календарно-обрядові пісні села Косенівка Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області»;

       

      Вікторія Русланівна    Сторчова – учениця 9 класу Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Смілянської міської ради (науковий керівник – Олена Федорівна Пітенко, вчитель музичного мистецтва). Тема: «Фольклор як складова національної пам’яті народу на прикладі пісенного матеріалу Смілянського краю»;

       

      Софія Романівна Смішко – учениця 10 класу Малосевастянівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської міської ради (науковий керівник – Лариса Федорівна Качан, учитель української мови та літератури). Тема: «Традиційне житло у духовному світі українців (на матеріалі досліджень традиційних уявлень, вірувань і повір’їв села Вільшанка)»;

       

      Олександра Сергіївна Косенко – учениця 11 класу Чорнобаївської гімназії Чорнобаївської селищної ради (науковий керівник – Світлана Анатоліївна Войцях, учитель музичного мистецтва). Тема: «Савківська народна пісня: автентичність та динаміка»;

       

      3 місце

      Маргарита Тарасівна Ярова – учениця 10 класу Тальнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Тальнівської міської ради (наукові керівники – Тетяна Борисівна Коломинська, учитель української мови та літератури, Людмила Петрівна Рябкова, учитель трудового навчання та технологій, Оксана Володимирівна Солошенко, учитель географії, член Українського географічного товариства). Тема: «Традиції весільного хліботворення Тальнівщини»;

      Ольга Євгеніївна Брощан – учениця 9 класу Балаклеївської гімназії «Берегиня» – філії опорного закладу освіти «Балаклеївського ліцею імені Євгенії Гуглі» Балаклеївської сільської ради (науковий керівник – Анна Юріївна Бардіна, вчитель української мови та літератури). Тема: «Копання криниць у традиції та фольклорі Балаклеївської територіальної громади»;

      Дарина Володимирівна Овсієнко – учениця 9 класу Кам’янської загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням окремих предметів Кам’янської міської ради (наукові керівники –Оксана Іванівна Кунцевич, учитель української мови і літератури і Людмила Іванівна Ємець, учитель географії). Тема: «Передвесільна обрядовість Кам’янщини в системі традиційного українського весілля»;

      Дар’я Олександрівна Козаченко – учениця 9 класу Комунального закладу «Грушківської гімназії Кам’янської міської ради Черкаської області» (наукові керівники – Валентина Анатоліївна Морозова, вчитель української мови і літератури, вчитель-методист, директор і Валентина Дмитрівна Юрченко, вчитель зарубіжної літератури). Тема: «Традиції українського вінкоплетення».

      Заохочувальну грамоту за наукову роботу на тему «Анекдоти Смілянщини як контентна складова українського фольклору» отримала найменша за віком учасниця, учениця 8-В класу Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Смілянської міської ради Вікторія Романівна Портянко (науковий керівник – Лариса Василівна Маліченко, учитель української мови та літератури).

      портянко

      дискусiя

      Бажаємо всім учасникам та їхнім керівникам майбутніх творчих злетів!

       

      " data-title="Захист робіт учнів МАН у секції «Фольклористика»">

      Захист робіт учнів МАН у секції «Фольклористика»

      ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук у секції «Фольклористика»

      19-20 лютого відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук у секції «Фольклористика».  Результати своїх наукових досліджень демонстрували 10 учнів 8-11 класів різних освітніх закладів Черкаської області.

      Фольклористика

      Оцінювало виступи учасників журі у складі Наталії Миколаївни Ярмоленко (голови, доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури і компаративістики навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького), Валентини Анатоліївни Гончарук (кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини), Любові Миколаївни Дяченко-Лисенко (кандидата філологічних наук, доцента кафедри соціально-гуманітарних та природничих наук Приватного вищого навчального закладу «Університет сучасних знань», члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України, м. Київ). Модерувала конкурс-захист у секції Майя Вадимівна Мураненко (м. Черкаси). Вона створила на класрумі чудовий майданчик для безпосереднього спілкування організаторів, конкурсантів та членів журі.

      Наталія Миколаївна Ярмоленко

      Онлайн-захист проходив у два тури: демонстрація постеру та наукова конференція за результатами досліджень.

      наукова конференція

      наукова конференція

      Конкурсантами на цьогорічному захисті порушувалися чимало актуальних наукових проблем (на матеріалах польових досліджень Черкаського регіону), як-от: фольклор як складник національної пам’яті народу; традиційні уявлення, вірування і повір’я про житло;  автентичність та динаміка народної пісні; скриня у побуті та фольклорі; копання криниць у традиції та фольклорі; традиції весільного хліботворення та українського вінкоплетення; народні анекдоти; передвесільна обрядовість і календарно-обрядова пісенність.

      смiшко

      Камянщина

      Виступи учасників засвідчили високий науковий рівень робіт, основу яких склали висновки, зроблені за результатами фольклорних експедицій, опитування респондентів «наживо» й анкетування.

      конференцiя сторчова

      Учасники конкурсу-захисту переконали всіх присутніх, що фольклорні колективи, народні гурти, ансамблі відроджують традиційні обряди, відтворюють автентичні пісні в наш час.

      тищенко

      Під час конференції члени журі були вражені і кількістю зібраних окремими учасниками під керівництвом учителів пісень,  і зробленими нотними записами до них, що ввійшли вже у видані фольклорні збірки.

      сторчова

      Переможні місця у конкурсі-захисті здобули:

      1 місце

      Валерія Віталіївна Свиридюк – учениця 9 класу, вихованка Уманського міського центру позашкільної освіти «Територія творчості» (науковий керівник – Оксана Борисівна Попова, керівник гуртка «Театр мініатюр»). Тема: «Українська скриня в традиційному побуті й обрядовому фольклорі Уманщини»;

       

      2 місце

      Лілія Анатоліївна Тищенко – учениця 10 класу Косенівського ліцею Дмитрушківської сільської ради Уманського району (науковий керівник –Лариса Василівна Колесник, учитель української мови та літератури). Тема: «Календарно-обрядові пісні села Косенівка Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області»;

       

      Вікторія Русланівна    Сторчова – учениця 9 класу Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Смілянської міської ради (науковий керівник – Олена Федорівна Пітенко, вчитель музичного мистецтва). Тема: «Фольклор як складова національної пам’яті народу на прикладі пісенного матеріалу Смілянського краю»;

       

      Софія Романівна Смішко – учениця 10 класу Малосевастянівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської міської ради (науковий керівник – Лариса Федорівна Качан, учитель української мови та літератури). Тема: «Традиційне житло у духовному світі українців (на матеріалі досліджень традиційних уявлень, вірувань і повір’їв села Вільшанка)»;

       

      Олександра Сергіївна Косенко – учениця 11 класу Чорнобаївської гімназії Чорнобаївської селищної ради (науковий керівник – Світлана Анатоліївна Войцях, учитель музичного мистецтва). Тема: «Савківська народна пісня: автентичність та динаміка»;

       

      3 місце

      Маргарита Тарасівна Ярова – учениця 10 класу Тальнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Тальнівської міської ради (наукові керівники – Тетяна Борисівна Коломинська, учитель української мови та літератури, Людмила Петрівна Рябкова, учитель трудового навчання та технологій, Оксана Володимирівна Солошенко, учитель географії, член Українського географічного товариства). Тема: «Традиції весільного хліботворення Тальнівщини»;

      Ольга Євгеніївна Брощан – учениця 9 класу Балаклеївської гімназії «Берегиня» – філії опорного закладу освіти «Балаклеївського ліцею імені Євгенії Гуглі» Балаклеївської сільської ради (науковий керівник – Анна Юріївна Бардіна, вчитель української мови та літератури). Тема: «Копання криниць у традиції та фольклорі Балаклеївської територіальної громади»;

      Дарина Володимирівна Овсієнко – учениця 9 класу Кам’янської загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням окремих предметів Кам’янської міської ради (наукові керівники –Оксана Іванівна Кунцевич, учитель української мови і літератури і Людмила Іванівна Ємець, учитель географії). Тема: «Передвесільна обрядовість Кам’янщини в системі традиційного українського весілля»;

      Дар’я Олександрівна Козаченко – учениця 9 класу Комунального закладу «Грушківської гімназії Кам’янської міської ради Черкаської області» (наукові керівники – Валентина Анатоліївна Морозова, вчитель української мови і літератури, вчитель-методист, директор і Валентина Дмитрівна Юрченко, вчитель зарубіжної літератури). Тема: «Традиції українського вінкоплетення».

      Заохочувальну грамоту за наукову роботу на тему «Анекдоти Смілянщини як контентна складова українського фольклору» отримала найменша за віком учасниця, учениця 8-В класу Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Смілянської міської ради Вікторія Романівна Портянко (науковий керівник – Лариса Василівна Маліченко, учитель української мови та літератури).

      портянко

      дискусiя

      Бажаємо всім учасникам та їхнім керівникам майбутніх творчих злетів!

       

      22.02.2022

      Переглядів 960