Поділитися новиною
210 річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
«Шевченко – вимовлений, виспіваний, вималюваний, витанцюваний, вишитий…», – саме з цих слів кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, літературознавства та методики їх навчання Наталія Осіпенко розпочала захід, приурочений до 210-ї річниці від дня народження Кобзаря.
Щороку Шевченківські дні на факультеті філології та журналістики проходять у по-особливому теплій та родинній атмосфері. Кожен чи то студент, чи викладач має свою історію, пов’язану з Шевченком. Цьогоріч Наталія Сергіївна підготувала цікавий матеріал для студентів та запросила приєднатися до лекції доцента кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Ірину Валентинівну Хлистун.
Ірина Валентинівна презентувала вишитий хрестиком портрет Тараса Шевченка, подарований факультетові філології та журналістики, а також рушник із «Заповітом» Кобзаря.
Вона розповіла про свою маму – Ганну Федорівну Прокопчук, яка вишила портрет і рушник. Ганна Федорівна понад 30 років пропрацювала вчителькою початкових класів у сільській школі. Звичайно, вона мала багато домашніх клопотів, але попри те, завжди знаходила час для вишивання. Вишивала дуже багато: рушники, жіночі блузки і чоловічі сорочки, серветки, подушечки, ікони. Це заняття було захопленням усього її життя, за яким відпочивала душею. Власні вишиванки Ганна Федорівна носила як повсякденний одяг задовго до того, як це стало модним. Навчила і свою дочку цього виду рукоділля, яким нині Ірина Валентинівна також почала займатися.
Також студенти поділилися своїми враженнями про цей захід:
Студентка ІІ курсу 22 групи Анна Ільницька: «Коли йду на захід, який організовує Наталія Сергіївна, то точно впевнена в тому, що він буде неперевершений і на високому рівні. І сьогодні не виняток: дійсно, у родинному, факультетському колі ми провели гарно час, дізналися багато цікавого матеріалу про вишитого Кобзаря, про сорочку Шевченка, про кожух і його значення. Також послухали цікаву розповідь про вишитий портрет Шевченка від запрошеної гості Ірини Валентинівни. Але новинкою і відкриттям для мене стало гадання на Кобзареві…Ох, і рядки нам сьогодні випадали… Безмежно вдячна кандидатові педагогічних наук, доценту кафедри української літератури, літературознавства та методики їх навчання Наталії Осіпенко за такий цікавий захід. Знаю точно – далі буде!».
Студентка ІІ курсу 22 групи Ірина Старинщук: «Сьогоднішня лекція показала нам, що Шевченко для України – як син чи батько. Людина з великої літери – Вишивана людина. Людина, яку вишивають всюди; у кожній хаті був вишитий Шевченко, а ці вишиті книги Тараса Григоровича – це ж окремий вид мистецтва…. Я дуже вдячна Наталі Сергіївні за таку цікаву і пізнавальну пару».
Студентка ІІ курсу 22 групи Анастасія Люльченко: «Сьогоднішній захід, присвячений 210-й річниці з дня народження великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, був надзвичайно цікавим та пізнавальним. З кожним днем пересвідчуєшся в тому, наскільки ця людина талановита. Вислови з його творів стали національним гаслом усього українського народу, символом національної гідності та патріотизму, що доводить: Тарас Шевченко – народний поет.»
І пам’ятаймо, що казав Тарас Шевченко:
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Наталія Осіпенко, доцент кафедри української літератури, літературознавства та методики їх навчання;
Ірина Хлистун, доцент кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики
Переглядів 369