Версія про те, що слов’янську писемність заснували святі Кирило і Мефодій, сягає «Повісті временних літ», але походження слов’янської писемності досі залишається великою науковою загадкою, яку ще належить розгадати в майбутньому. Незаперечно, що саме ці просвітителі відіграли визначну роль у розвитку та становленні слов’янського письменства та культури. Вважають, що упорядкувавши слов’янський алфавіт, Кирило та Мефодій переклали на церковнослов’янську мову Євангеліє та богослужбові книги.

Пишаймося нашою спадщиною, плекаймо наше яскраве й колоритне мовне сьогодення заради розвитку та процвітання у майбутньому.

" data-title="24 ТРАВНЯ – ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ">

24 ТРАВНЯ – ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

День слов’янської писемності і культури відзначають українці, болгари і білоруси.

В Україні у цей День вшановують і рівноапостольних Кирила і Мефодія. Їхню діяльність висвітлюють у багатьох латинських, грецьких і слов’янських текстах (найповніший список джерел наведено у 4-му томі «Кирилло-Методиевски студии», Софія, 1984), з них найважливішими і найбільш близькими до часу їхнього життя є «Просторе житіє Кирила», «Просторе житіє Мефодія», «Похвала Кирилу та Мефодію».

24.05.2020