" data-title="До дня слов’янської писемності і культури">

До дня слов’янської писемності і культури

«О воспитаниї чад» – пам’ятка педагогічної літератури
      Український народ є невтомним творцем багатющої писемної культури. Від часу появи писемності в Україні залишилася невичерпна скарбниця книжкової спадщини кириличного друку. Особливо цінною і цікавою для науковців-філологів, викладачів, учителів, студентів є книжечка «О воспитанїи чад». Це педагогічний трактат, що побачив світ 1609 р. у друкарні Львівського братства. У пам’ятці викладено погляди на виховання дітей, вказано на особливості дитячого віку, подано цінні поради батькам. Автор переконує в необхідності виховання дитини під керівництвом педагогів у закладах освіти.

На жаль, більшість книг загубилась у минулих віках, і сьогодні відомо тільки про два її примірники: один зберігається у Львівському музеї українського мистецтва, інший – у Софійській народній бібліотеці (Болгарія).
      Перегляньмо окремі її сторінки.