Ідея і втілення належить письменниці, літературознавиці, в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентині Михайлівні Коваленко. Вона зробила грандіозну роботу: зібрала, впорядкувала і видала тексти ста письменників Черкащини різних часів.

До антології ввійшли і вірші члена Національної спілки письменників України, доцентки кафедри української літератури, українознавства та методик їх викладання Марини Степанівни Павленко.

" data-title="Антологія творів письменників Черкащини про Тараса Шевченка">

Антологія творів письменників Черкащини про Тараса Шевченка

Це видання вийшло торік, але якось так і залишилось не дуже поміченим. А згадати про нього варто, тим паче напередодні Шевченківських днів.