Любов Пархета

Із вітальним словом до студентів звернулася заступник декана факультету з питань педпрактики Любов Пархета, яка розповіла про місце навчальних практик у професійній підготовці майбутніх учителів-словесників, наголосила на меті й завданнях практичної підготовки здобувачів вищої освіти, про формування їхніх компетентностей під час проходження практики.

Тетяна Тищенко

Із метою, завданнями і змістом діалектологічної практики здобувачів ознайомила Тетяна Тищенко, викладач діалектології, провідний фахівець та дослідник у галузі української діалектології. Тетяна Миколаївна зазначила, що діяльність здобувачів вищої освіти під час практики передбачає їхнє ознайомлення з основними рисами досліджуваної говірки; записування на електронні носії зв’язного говіркового мовлення; фіксацію діалектного мовлення фонетичною транскрипцією; апробацію результатів практики шляхом виступів здобувачів на конференціях і семінарах, а також опублікування даних у збірниках наукових праць.

На особливостях проходження діалектологічної практики в умовах воєнного часу, здійснення аудіозапису говіркового мовлення за допомогою телефонного зв’язку, фіксації діалектного матеріалу фонетичною транскрипцією наголосила керівник практики Зоя Комарова.

Зоя Комарова

Здобувачів освітньої програми зацікавили завдання діалектологічної практики, оскільки їм випала гарна нагода ближче поспілкуватися з членами родини старшого покоління про весільні й родильні обряди і звичаї, зафіксувати їх назви для збереження народної пам’яті наступними поколіннями українців.

" data-title="Діалектологічна практика в роботі майбутнього вчителя">

Діалектологічна практика в роботі майбутнього вчителя

31 жовтня на факультеті філології та журналістики відбулася настановча конференція для студентів 31 групи ОПП «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська))», які впродовж двох наступних тижнів проходитимуть навчальну діалектологічну практику за місцем свого проживання.

Любов Пархета

Тетяна Тищенко