Поділитися новиною
ДІАЛЕКТОЛОГІЯ – НАУКА ПРО СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ МОВИ
20–21 квітня 2023 року відбулася потужна подія, яка зацікавила провідних діалектологів України та багатьох слов’янських країн, – міжнародний науковий форум «Діалекти в синхронії та діахронії: методи і прийоми пізнання». Організатор – Інститут української мови НАН України. Усіх учасників об’єднало одне – любов до живомовної стихії. Частина доповідей стосувалася освітнього процесу, де було окреслено новітні підходи, форми і методи роботи зі студентами на заняттях з діалектології, в організації діалектологічної практики. Зацікавленість викликала доповідь Тетяни Тищенко, яка разом зі студентками ОП Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська)) Анною Рудницькою та Нікою Кухаренко на пленарному засіданні поділилися досвідом збору й опрацювання говіркового матеріалу, апробованого на нашому факультеті.
Секційні засідання – це неперевершене поле для дискусій. Незважаючи на регламент – 15 хвилин, не було жодної доповіді, яка би вклалася в ці часові межі. На секційних засіданнях презентували результати своїх досліджень Оксана Зелінська («Наративи про навчання і виховання дітей у діалектному мовленні») та Василь Денисюк («Загнати в тарапати: історія фразеологізму»), чиї доповіді теж викликали жваве обговорення, оскільки торкалися й інших слов’янських мов у часі та просторі.
Надважливий висновок резолюції: діалектологія має бути обов’язковим компонентом освітніх програм для підготовки повноцінного філолога, а її елементи мають бути впроваджені у вивчення всіх розділів шкільного курсу української мови.
Організатори та учасники високо оцінили внесок Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру в розвиток української діалектології. Складаємо величезну подяку нашим захисникам і захисницям за можливість два дні з 10.00 до 19.00 занурюватися в наукове середовище, чужого навчаючись та свого не цураючись.
Переглядів 354