Поділитися новиною
НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ДОСЛІДЖЕННЯ – ШЛЯХ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
Студенти факультету української філології Анна Нагорна, Ніка Кухаренко, Мар`яна Черненко, Софія Василенко, Людмила Петраковська, Анна Язвенко, Анна Рудницька, Вікторія Кріт, Анастасія Поліщук, Анастасія Дячок, Аліна Гут, Олена Мазурик, Аліна Олепір, Юлія Пономарчук узяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній студентсько-учнівській конференції «Мовні виміри світу», яка відбулася 20 квітня 2023 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка. У конференції взяли участь студенти з України, Польщі, Угорщини, Словаччини та учні з різних закладів загальної середньої освіти України.
На пленарному засіданні конференції виступили магістрантка заочної форми навчання І курсу 153-м групи Мар’яна Черненко (науковий керівник – Оксана Зелінська). Доповідь Мар’яни «Мовні особливості реклами книг» викликала зацікавлення; прослухавши її, учасники підсумували, що відтепер цілком переконані у важливості книги в житті людини. У цьому переконує Мар’яна і своїх вихованців у Шкарівському опорному ліцеї-гімназії Білоцерківської міської ради Київської області.
У пленарній частині конференції проголосили доповідь «Діалектологічна практика як засіб формування професійних компетентностей учителя-філолога» студентки Анна Нагорна, Ніка Кухаренко (науковий керівник – Тетяна Тищенко). Виступ студенток не залишив ні в кого сумніву в тому, який безцінний досвід для майбутньої професії дає навчальна практика з діалектології.
На конференції всебічно обговорювали аспекти дослідження мовних явищ у діахронії та синхронії. У секційних засіданнях представили результати наукових пошуків Аліна Олепір «Мовний кольоропис збірки І. Жиленко «Вуличка мого дитинства», Юлія Пономарчук «Назви дітей за способом поведінки в повісті В. Нестайка «Тореадори з Васюківки» (науковий керівник – Зелінська Оксана); Олена Мазурик «Фразеологія весільного обряду Уманщини», Аліна Гут «Номінація етапів весільного обряду Уманщини» (науковий керівник – Тетяна Тищенко); Людмила Петраковська «Фразеологічні одиниці з гастрономічним компонентом на позначення готової страви», Софія Василенко «Склад ономастичного ядра «Щоденника» М. Ханенка» (науковий керівник – Василь Денисюк).
Бажаємо успіхів молодому поколінню науковців. Хай ваші перші кроки в науці змінюються на впевнену ходу! Будьте гідними дослідниками, утверджуйте українську мову на різних теренах її суспільного функціювання!
Переглядів 312