Слобожанський говір у контексті південно-східного наріччя української мови

Студентки із зацікавленістю сприймали інформацію про історію дослідження слобожанського говору, його внутрішню диференціацію, походження деяких топонімів, етимологію вузьколокальних лексем, номінацію регіональних обрядових дійств тощо. Усе це супроводжувалось прикладами, які демонструють специфіку слобожанського говору  і соковито звучать із вуст дослідниці.

Катерина Дмитрівна Глуховцева

Лекцію  Катерина Дмитрівна прочитала з великою вірою  в нашу Перемогу й повернення східнослобожанських говірок у материнське лоно української  мови. Дякуємо Катерині Дмитрівні і зичимо здійснення  цього нашого спільного бажання якнайшвидше!

" data-title="ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА КАТЕРИНИ ГЛУХОВЦЕВОЇ">

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА КАТЕРИНИ ГЛУХОВЦЕВОЇ

Для здобувачів освітніх програм  бакалаврату факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, які вивчають дисципліни «Українська діалектологія (з ономастикою)» та «Регіональне лінгвокраєзнавство», традиційними стали гостьові лекції  дослідників українських діалектів, які є і їх же носіями.

Нещодавно лекцію з української діалектології на тему «Слобожанський говір у контексті південно-східного наріччя української мови» для здобувачок другого курсу ОП Середня освіта. Українська мова і література. Польська мова і зарубіжна література  прочитала доктор філологічних наук, професор Катерина Дмитрівна Глуховцева – фундаментальна дослідниця східнослобожанських говірок, авторка монографії «Динаміка українських східнослобожанських говірок», атласу побутової лексики східнослобожанських говірок, численних статей із східнослобожанської діалектології та ономастики, співавторка Словника українських східнослобожанських говірок, Словника діалектної лексики Луганщини.

Слобожанський говір у контексті південно-східного наріччя української мови

Катерина Дмитрівна Глуховцева