Поділитися новиною
Цього року на церемонії відкриття, крім польських гостей та міської влади, виступав академік Микола Жулинський.
Гості Форуму, серед іншого, акцентували на тому, що Польща й Україна не повинні піддаватись на жодні провокації і продовжувати дружню співпрацю. І якраз Словацький, попри всі “курйози”, за словами Д.Павличка, “трактував Україну не як “обніжки” чи “креси”, а як окрему країну зі своєю власною історією”.
Як і попередні роки, на “Діалог…” була запрошена й доцент кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання УДПУ Марина Степанівна Павленко.
Її доповідь була присвячена точкам перетину Юліуша Словацького з Уманню. На цей раз – тонкощам взаємин з уродженкою Уманщини Анелею Мощенською, внаслідок яких польська й українська літератури збагатились двома прекрасними сонетами. Виступ Марини Павленко був вислуханий з інтересом і викликав позитивні відгуки.
" data-title="Діалог двох культур">
Діалог двох культур
Щороку у вересні – місяці народження відомого польського поета Юліуша Словацького – в місті Кременець, де він народився, відбувається міжнародна наукова конференція “Діалог двох культур”. Дійство проходить на базі музею Юліуша Словацького, хоча включає в себе заходи й біля пам’ятника Тарасу Шевченку, біля могили Юліушевої матері Саломеї Словацької тощо.
![](https://ff.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/41238340_292273198235463_2464066331633254400_n-225x300.jpg)
Цього року на церемонії відкриття, крім польських гостей та міської влади, виступав академік Микола Жулинський.
Гості Форуму, серед іншого, акцентували на тому, що Польща й Україна не повинні піддаватись на жодні провокації і продовжувати дружню співпрацю. І якраз Словацький, попри всі “курйози”, за словами Д.Павличка, “трактував Україну не як “обніжки” чи “креси”, а як окрему країну зі своєю власною історією”.
Як і попередні роки, на “Діалог…” була запрошена й доцент кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання УДПУ Марина Степанівна Павленко.
Її доповідь була присвячена точкам перетину Юліуша Словацького з Уманню. На цей раз – тонкощам взаємин з уродженкою Уманщини Анелею Мощенською, внаслідок яких польська й українська літератури збагатились двома прекрасними сонетами. Виступ Марини Павленко був вислуханий з інтересом і викликав позитивні відгуки.