Поділитися новиною
Дистанційне навчання очима студентів
Сьогоднішні студенти звичні до дистанційного навчання. Чим воно їх приваблює? І чи приваблює? Факультет філології та журналістики за віртуальним круглим столом:
Еріка Довгань: «Переваги дистанційного навчання включають: 1. Доступність: дистанційне навчання дозволяє студентам мати доступ до навчання, навіть якщо вони перебувають у віддалених або важкодоступних місцях; 2. Збереження часу і коштів: відсутність необхідності в дорозі до навчального закладу дозволяє заощадити час і кошти на транспорті та проживанні; 3. Підвищення навичок самодисципліни: дистанційне навчання вимагає від студентів самостійності та організації, що може бути корисним у подальшому житті; 4. Можливість поєднати навчання з роботою або іншими зобов’язаннями: студенти можуть працювати або займатися іншими справами, не втрачаючи можливості отримувати освіту.
Ірина Хімченко: «На дистанційних онлайн-парах можна спокійно пити теплу каву, їсти бутерброди та ніжитися в ліжку».
Ірина Бондаренко: «Можна навчатися в зручний час і в комфортному темпі».
Анна Ільницька: «Взагалі, мені подобається більше навчання в очному форматі, але в дистанційному є свої переваги: завдяки дистанційному онлайн-навчанню моїй собаці можна буде видавати теж диплом, бо вона одночасно навчається зі мною (іноді боюсь, що вдома буде два філологи). Плюси дистанційного онлайн-навчання: можна прокинутися за 5 хв до початку пари і сидіти у теплій піжамі; можна не відповісти на складне питання, вимовивши: «Перепрошую, поганий звʼязок». І найголовніше! Можна не чекати на завершення пар, щоб випити чашечку смачної кави в улюбленому закладі, а можна зробити це і під час лекції».
Софія Сафонова: «Для мене дистанційне навчання – більше «про недоліки», але з переваг виділила б для себе можливість обирати місце навчання та свій темп».
Анастасія Люльченко відзначає збільшення вільного часу, тому що не доводиться його витрачати на збори та дорогу до університету.
Тетяні Пісарогло подобається, що не потрібно рано прокидатися, перейматися тим, що запізниться в університет, звідусюди можна зайти на пару.
А от Ілона Бринза вважає, що на дистанційному навчанні важче. Їй подобається бути в аудиторії, поряд із викладачем та одногрупниками, не залежати від Інтернету.
Вікторові Заленському імпонує комфорт (улюблене крісло таки зручніше за стілець в аудиторії), можливість одночасного використання кількох джерел інформації, та й проблем із комунікацією він не відчуває. Скажімо, Оксана Адольфівна Заболотна (ділова іноземна мова) відправляє магістрів у віртуальні кімнати, де вони в групах працюють над вирішенням спільних завдань, спілкуються. Майбутнє, на його думку, саме за дистанційним навчанням.
Анастасія Дячок говорить коротко: «Зручніше».
А от Олександрові Цимбалу, попри всі «зручніше» та «комфортніше», аудиторне навчання не затьмарить ніщо, бо саме в аудиторії він познайомився зі своєю майбутньою дружиною.
Не можна не відреагувати на жартівливу світлину Ірини Поліщук, на якій вона в «найкращій точці доступу до мережі»! Філологічний трон на гарбузовій горі! Так і не скажеш, що на ФФЖ не вистачає хлопців: кабаками запаслася так, що мало не здасться.
Можна, звичайно, жартувати, але дистанційне навчання припало-таки багатьом до душі. І незаперечним нині сприймається те, що воно має багато позитивних моментів.
Переглядів 377