Поділитися новиною
ФЕМІНІТИВИ: НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ В ПОЛЬСЬКОМУ ТА УКРАЇНСЬКОМУ МОВОПРОСТОРІ
Під час наукового стажування у Варшавському університеті викладачі кафедри української мови та методики її навчання В. Денисюк та О. Зелінська відвідали семінар, який провів доктор габілітований, професор Станіслав Дубіш – видатний польський мовознавець, член Ради Польської Мови Польської Академії Наук, Варшавського Наукового Товариства, Польського Мовознавчого Товариства, віце-прем’єр Товариства Культури Мови, нагороджений Золотим Хрестом Заслуги. Зауважимо, що Станіслав Дубіш – один зі співавторів підручника з історичної граматики польської мови, за яким навчаються студенти ОПП «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська))», ОПП «Польська мова і література (переклад – включно)».
Знаний на слов’янських теренах лінгвіст порушив цікаву та актуальну для польського (і українського!) слововжитку проблему фемінітивів, які заполонили нині мовний простір. Професор з позиції діахронії проаналізував чинники, що зумовлювали появу чи відсутність номенів на позначення жінок, значну увагу приділив соціолінгвальним умовам функціювання цих назв у сучасний період, специфіці їхнього творення та неоднозначного сприйняття. Зауважимо, що думки професора Станіслава Дубіша суголосні з оцінкою цього явища в комунікативній практиці, яку висловили науковці Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні. https://www.facebook.com/inmo.org.ua/photos/a.1173991522768801/2092221957612415/
Семінар проходив у змішаній формі. У ньому брали участь як мовознавці з інших навчальних і наукових установ, так і студенти Варшавського університету. Обговорення проблеми було науково містким та емоційним.
Переглядів 389