Про текстоцентризм діалектологічних досліджень, фразеологічне багатство подільського говору, лексичні та фразеологічні вузьколокальні  родзинки, складність і необхідність роботи діалектолога для збереження народної мови для наступних поколінь,  уміння комунікувати з респондентами, брати інтерв’ю й опрацьовувати зібраний діалектний матеріал, який лягає у хрестоматії діалектних текстів, лексикографічні праці й описові статті,

Наталія Дмитрівна розповідала невимушено, захоплено, залюблено  у свою справу. Зворушені сподвижницькою 30-літньою працею Наталії Коваленко, студенти й самі були активні, ставили цікаві запитання, порівнювали зі своїми рідними східноподільськими говірками і дякували лекторці за інформативну  глибину та  емоційність лекції.

А зверху за всім цим дійством спостерігав наш Геній Тарас Шевченко, ніби промовляв:  Я на сторожі коло їх / Поставлю слово.

Нехай наше рідне слово буде оберегом усім, хто його любить та оберігає!

" data-title="ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ НАТАЛІЇ КОВАЛЕНКО З ДИСЦИПЛІНИ «РЕГІОНАЛЬНЕ ЛІНГВОКРАЇНОЗНАВСТВО»">

Лекція-презентація Наталії Дмитрівни Коваленко, доктора філологічних наук, професора кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного педагогічного університету імені Івана Огієнка, для студентів ІІ  курсу спеціальності «Українська мова і література» факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини стала продовженням  циклу гостьових лекцій провідних науковців України, які досліджують подільський говір.

Нехай наше рідне слово буде оберегом усім, хто його любить та оберігає!