Гостьова лекція Леоніда Козинського

16 травня 2024 року для здобувачів філологічної освіти лекцію «Журналіст як інформатор і майстер слова» прочитав доктор філософії, кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Леонід Козинський.

Леонід Козинський детально зупинився на питаннях синонімії журналістських термінів, що дають назву професії (журналіст, репортер, кореспондент, новинар), економіко-політичній основі назв «газета», «журнал», зробив екскурс в історію світової журналістики: від зародження до сучасності, відзначивши роль письменників, їх уміння майстерно донести інформацію до особи, громади, суспільства. Також згадав, що у світовій художній літературі, у творах різних жанрів описується робота журналіста, мотивував писати і публікувати, за закликом Оксани Забужко, тексти нон-фікшн і справді коштовну белетристику.

Твори Оксани Забужко

Студенти-слухачі висловили свої враження про розкриті під час лекції незнані сторінки з історії журналістики зі збирання, аналізу та подання інформації читачам, слухачам, глядачам. Вони ставили цікаві запитання, дякували за інформативну глибину та емоційність лекції, унаочненої книгами власної бібліотеки.

Виступ Леоніда Козинського

Гостьовими лекціями розпочато нову сторінку в історії дружньої співпраці викладачів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж». Освітнім завданням таких лекцій є обмін досвідом використання новітніх педагогічних технологій, сучасних прийомів навчання, з метою розширити уявлення студентів про професійні можливості філолога, учителя української мови і літератури.

Леонід КОЗИНСЬКИЙ

" data-title="Гостьова лекція з історії української та зарубіжної журналістики доцента Леоніда Козинського">

Гостьова лекція для здобувачів освіти філологічного факультету КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», які зацікавлені в розширенні своїх професійних можливостей філолога, учителя української мови і літератури, стала продовженням тривалої спільної роботи наших навчальних закладів.

Гостьова лекція Леоніда Козинського

Твори Оксани Забужко