Підготовку фахівців-зарубіжників забезпечує кафедра слов’янських мов та зарубіжної літератури (завідувач кафедри – кандидат філологічних наук, доцент Ріднева Л. Ю.), де працюють висококваліфіковані фахівці, які відкривають студентам прекрасний світ художнього слова, створеного геніями літератури Франції, Німеччини, Англії, Іспанії, Америки та інших країн світу.

Вивчення світової класики розвиває у студентів почуття прекрасного, формує вміння аналізувати художній твір, давати власну оцінку літературному явищу, що в комплексі сприяє розвитку творчої особистості вчителя.

Кафедра спеціалізується у сфері методики викладання зарубіжної літератури в школі та закладах вищої освіти. Викладачі кафедри надають студентам можливість долучитися до передових досягнень у галузі вітчизняної методики, підготуватися до майбутньої педагогічної діяльності.

Лекцію на тему «Особливості вивчення світової літератури періоду постмодернізму» проводить кандидат філологічних наук, старший викладач Черевченко Вікторія Валентинівна.

Разом зі своїми наставниками майбутні вчителі мають можливість осягнути складний шлях розвитку світового літературного процесу: від часів Античності до сьогодення.

На фото: лекція із зарубіжної літератури на тему «Грецька література античного періоду» (лектор – кандидат філологічних наук, доцент Черевченко Олександр Миколайович)

На фото: кандидат філологічних наук, старший викладач Поліщук Леся Борисівна проводить відкрите заняття з історії зарубіжної літератури на тему  «Література доби Відродження. Епоха Відродження в Англії, Франції. Вільям Шекспір – геній епохи Ренесансу».

Лекцію на тему «Й. – В. Гете – видатний митець Просвітництва в Німеччині» проводить кандидат філологічних наук, доцент Анікіна Інесса Валеріївна.

На практичних заняттях із зарубіжної літератури студенти вчаться аналізувати тексти, усвідомлювати художні особливості творчої манери та своєрідності зарубіжних письменників та поетів.

На фото: старший викладач Ревук Юрій Олексійович проводить практичне заняття із історії зарубіжної літератури на тему: «Творчість Оноре де Бальзака. Роман «Шагренева шкіра»

Студенти не тільки здобувають теоретичні знання, а й вчаться застосовувати їх на практиці.

На фото: урок зарубіжної літератури проводить студентка 12-с групи факультету української філології Могілевець Тетяна

Майбутні вчителі зарубіжної літератури здійснюють власні наукові розвідки під керівництвом досвідчених наставників. У складі шести студентських наукових проблемних груп філологічного спрямування, що функціонують на кафедрі, вони досліджують актуальні проблеми  зарубіжної літератури. Результати своїх досліджень члени проблемних груп презентують на конференціях різного рівня, публікують у наукових збірниках.

На фото: засідання студентської наукової проблемної групи: «Західноєвропейська література ХІХ–ХХ століть» проводить кандидат філологічних наук, доцент Осіпчук Галина Валентинівна

На фото: до обговорення запропоновано наукову статтю студентки ІІІ курсу 6 групи факультету української філології Усатенко Любові

Знання зарубіжної літератури набувають особливої актуальності в наш час, коли Україна інтегрується в європейський освітній простір. Ґрунтовна науково-методична підготовка студентів покликана допомогти молодим фахівцям у реалізації завдань, що стоять перед сучасною українською школою в контексті втілення в життя нової реформи освіти.

" data-title="Готуємо фахівця-філолога для нової української школи">

Готуємо фахівця-філолога для нової української школи

Уже багато років факультет української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує фахівців  з української мови та літератури. Навчаючись на факультеті, студенти мають можливість здобути і додаткові спеціалізації: «психологія», «англійська мова», «польська мова», «російська мова» тощо. Крім того, усі вони отримують кваліфікацію учителя зарубіжної літератури, що значно розширює можливості працевлаштування, підсилює конкурентоздатність на ринку праці.