Однією з переваг навчання на факультеті української філології УДПУ імені Павла Тичини є те, що випускники факультету отримують, крім основної спеціальності «Учитель української мови і літератури», ще й одну із запропонованих спеціалізацій, серед яких є і «Польська мова». Фахівців означеної спеціалізації готує кафедра слов’янських мов та зарубіжної літератури.  Отримавши цю спеціалізацію, випускник має можливість викладати польську мову в школі, гімназії, коледжі та університеті, здійснювати перекладацьку діяльність, працювати гідом у туристичних фірмах тощо. Підготовку фахівців-полоністів забезпечують висококваліфіковані фахівці – професори філології з Польщі:

директор Інституту польської філології, професор габілітований Адам Реґєвіч та професор Кшиштоф Чайковський

професор, доктор гуманітарних наук Даріуш Ротт

У ході підготовки до майбутньої спеціалізації студенти реалізують можливість  участі у програмах студентської академічної мобільності в рамках угод про співпрацю між УДПУ імені Павла Тичини та навчальними закладами Республіки Польщі: Державною вищою школою професійної освіти імені Яна Амоса Коменського в місті Лєшно, Академією імені Яна Длугоша в місті Ченстохово, Інститутом європейської культури в місті Гнєзно, що сприяють розвитку та самовдосконаленню студентів, значно розширюють життєві перспективи молоді. Ще однією унікальною можливістю для них є нагода стати учасниками літніх шкіл польської мови та культури. Учасники шкіл поглиблюють свої знання з польської мови, літератури, історії та культури, відвідують музеї, виставки та театри польських міст Варшави, Любліна, Вроцлава, Кракова. Поряд з польською культурою учасники пізнають й інші культури, адже слухачами літніх шкіл є студенти з різних країн, а саме: Великобританії, Франції, Іспанії, США та інших. Молодіжний обмін – це чудова нагода наповнити своє життя новими знайомствами, отримати безцінні знання та досвід. Суттєвою перевагою навчання на нашому факультеті  є можливість участі у міжнародній освітній програмі подвійного диплому: «2 дипломи – ключ до професійної мобільності», що реалізується в рамках угоди між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини i Познанським університетом імені Адама Міцкевича. Результат цих студій – одночасне  отримання дипломів двох вищих навчальних закладів: українського та польського, адже участь в  цій програмі – це чудова можливість не лише здобути освіту за кордоном, а й подорожувати, знайомитись з розумними і цікавими та прогресивними людьми, розширювати освітні горизонти та досягати все нових і нових звершень. Паралельне навчання в Польщі – це реальна можливість одержати європейську освіту та підвищити конкурентоспроможність молодих фахівців на ринку праці, адже молодь – це майбутнє, і саме від неї залежить доля української освіти, та української держави.

" data-title="Обираєш професію? Вивчай мову! Крокуй у майбутнє з нами!">

Обираєш професію? Вивчай мову! Крокуй у майбутнє з нами!

професор, доктор гуманітарних наук Даріуш Ротт