Традиційно щорічний  Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика розпочинається в листопаді. Цього року перший етап конкурсу стартував в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на факультеті української філології 8 листопада.

Організатором конкурсу для нефілологічних спеціальностей була кафедра практичного мовознавства, а для філологічних спеціальностей – кафедра української мови та методики її навчання.

До конкурсантів з привітальним словом звернулася заступник декана з наукової роботи, кандидат філологічних наук, доцент Коломієць Інна Іванівна. Вона привітала учасників конкурсу від імені деканату української філології, побажала успіху та наголосила на важливості конкурсу імені Петра Яцика для знавців української мови та його високому міжнародному статусі.

З процедурою проведення конкурсу студентів ознайомила одна з його організаторів – кандидат філологічних наук, доцент кафедри практичного Ємельянова Мар’яна Вікторівна.

Різноманітні завдання конкурсу змусили конкурсантів інтенсивно попрацювати, адже вони мали змогу виявити свою теоретичну підготовку, а також творчі здібності.

Членами журі  були представники кафедри практичного мовознавства: завідувач кафедри, кандидат філологічних наук, професор Цимбал Наталія Андріївна, кандидат філологічних наук, доцент Савчук Наталія Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри Ємельянова Мар’яна Вікторівна, а також кафедри української мови та методики її навчання: кандидат філологічних наук, доцент Коломієць Інна Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент Денисюк Василь Вікторович, кандидат філологічних наук, доцент Комарова Зоя Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент Молодичук Ольга Андріївна, кандидат філологічних наук, доцент Гонца Ірина Семенівна.

Перший етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика зацікавив досить велику кількість студентської молоді. Конкурсанти з різних факультетів університету налічували понад 30 осіб. Особливо активними виявилися представники факультету дошкільної та спеціальної освіти та факультету початкової освіти.

" data-title="І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика – 2018">

І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика – 2018

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика проводиться за указом Президента України від 9 листопада 2007 року  «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика». Метою цього конкурсу є підвищення  статусу української мови як державної, ствердження її престижу, виховання у молоді поваги до рідного слова.